Російські окупанти викрали секретаря Олешківської міськради
На Херсонщині російські військові викрали секретаря Олешківської міської ради Віктора Сироту.
Про це повідомив міський голова Олешок Євген Рищук.
“Зараз ввечері мені зателефонували, сказали, що окупанти забрали секретаря міськради Віктора Сироту. Будемо сподіватися, що нічого з ним страшного не трапиться. Дуже сподіваємося! Він – статечна, серйозна людина й не дай Боже, аби з ним щось трапилось!” – йдеться у повідомленні.
Рищук підтвердив, що російські загарбники призначили колаборанта Георгія Журавка очільником окупаційної адміністрації міста. Він збирав директорів комунальних підприємств, щоби роздати вказівки, як вести діяльність під російською окупацією.
За даними мера Олешок, в місті суттєвої активності окупаційних підрозділів чи бойових дій немає.
Він додав, що працівникам КП “Побут” виплатять заробітну плату до кінця травня, однак у червні підприємство доведеться розформувати і припинити виплати через контроль міста російськими окупантами.
Раніше повідомлялося, що російські військові викрали підприємця Миколу Васильовича Лупека з прикордонного села Грем’яч, що на Чернігівщині. Про його місцеперебування досі нічого не відомо.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.