На Миколаївщині автівка підірвалася на міні, серед постраждалих дитина
У Миколаївській області поблизу села Любомирівка цивільне авто підірвалося на російській міні, внаслідок вибуху поранення дістали 4 людей, в тому числі немовля.
Про це повідомила голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва.
“Жахлива трагедія… У Вітовському районі, біля села Любомирівка автівка підірвалася на міні. Чотири людини отримали поранення, серед постраждалих – немовля віком 3 тижні”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 21 січня на Херсонщині у селі Архангельське на російській міні підірвався електрик. Внаслідок вибуху чоловікові відірвало праву стопу, його відвезли до лікарні.
Раніше ZMINA повідомляла, що після 24 лютого площа та обʼєми замінування території України зросли в 10 разів. Станом на середину листопада у нашій країні заміновано 30% територій, за площею це – як дві Австрії.
На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.