На Львівщині в’язниця загрожує названому батьку, який рік міг ґвалтувати падчерку

Дата: 13 Серпня 2026
A+ A- Підписатися

У Львівській області чоловіку повідомили про підозру у розбещенні та зґвалтуванні падчерки. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора. 

Підозрюваний – 54-річний мешканець Стрийського району області, до родини якого у квітні 2023 року влаштували трьох сестер 10, 11 та 17 років.

Слідчі кажуть, що торік у серпні, коли старша сестра поїхала на навчання, підозрюваний почав вчиняти щодо 14-річної дівчинки дії сексуального характеру.

“Упродовж року чоловік систематично, щонайменше тричі на тиждень, вчиняв щодо дівчини насильницькі дії сексуального характеру та ґвалтував її”, – розповідають правоохоронці. 

Дівчинка мовчала про те, що відбувається, адже підозрюваний міг їй погрожувати та психологічно тиснути. Слідчі уточнюють, що чоловік бив дитину, забороняв виходити з дому, спілкуватися з друзями, зокрема телефоном, а також погрожував зґвалтувати молодшу сестру. 

За рішенням суду затриманому може загрожувати до 12 років позбавлення волі. Остаточного рішення суду він очікуватиме під вартою.

Нагадаємо, що довічне загрожує чоловіку на Запоріжжі, який щотижня понад чотири роки ґвалтував падчерку.

Чимало дітей в Україні потерпають від насильства, зокрема й від сексуалізованого. ЮНІСЕФ вважає, що проблема комплексна, непрогнозована та важко піддається розв’язанню.

З 2021 року запрацював так званий реєстр педофілів, однак не всі експерти погоджувались, що це допоможе вплинути на ситуацію. Річ у тім, що подібні списки в поліції та прокуратурі є й зараз, але, як кажуть лікарі, педофілами є до половини тих, хто чинить сексуалізоване насильство, інші ж не страждають на розлад сексуальної переваги.

Для розв’язання проблеми поміж іншим радили більше зусиль витрачати на освіту дітей, зокрема сексуальну. Детальніше за посиланням

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.