На Київщині старосту села Мотижин та її чоловіка знайшли мервими

Дата: 03 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Після звільнення Київської області від російських військ були знайдені тіла старости села Мотижин Ольги Сухенко та її чоловіка, яких росіяни викрали 23 березня.

Про це у телеграмі повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.

Ольга Сухенко (праворуч) із сином Олександром (у центрі) та ймовірно чоловіком (фото: з соціальних мереж)

“Сумна новина. Знайдено тіла старости села Мотижин Ольги Сухенко та її чоловіка Ігоря Сухенка, які були взяті в полон орками 10 днів тому. До сьогодні їхня доля була невідома. Царство небесне… співчуття рідним і близьким…”, – написав Токар.

Доля сина Сухенків Олександра досі не відома.

26 березня Офіс генпрокурора повідомив, що внаслідок викрадення Ольги Сухенко та її родини,  розпочато провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

“За даними слідства, 23 березня 2022 року військовослужбовці Збройних сил РФ прийшли додому до старости села Мотижин Макарівської ОТГ і незаконно позбавили волі її, чоловіка та сина. Окупанти вивезли їх у невідомому напрямку. Досудове розслідування триває”, – йдеться у повідомленні.

Раніше ZMINA інформувала, що 23 березня російські військові викрали голову села Мотижин, її чоловіка та сина.

Спершу російські військові провели обшук у будинку Сухенків, забрали автомобіль і поїхали. Вдруге повернулися за Ольгою та її чоловіком, пізніше забрали ще й сина.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Фотографія обкладинки: інстаграм-сторінка Дар’ї Беленіциної

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter