Після звільнення Київської області від російських військ були знайдені тіла старости села Мотижин Ольги Сухенко та її чоловіка, яких росіяни викрали 23 березня.
Про це у телеграмі повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Ольга Сухенко (праворуч) із сином Олександром (у центрі) та ймовірно чоловіком (фото: з соціальних мереж)
“Сумна новина. Знайдено тіла старости села Мотижин Ольги Сухенко та її чоловіка Ігоря Сухенка, які були взяті в полон орками 10 днів тому. До сьогодні їхня доля була невідома. Царство небесне… співчуття рідним і близьким…”, – написав Токар.
Доля сина Сухенків – Олександра досі не відома.
26 березня Офіс генпрокурора повідомив, що внаслідок викрадення Ольги Сухенко та її родини, розпочато провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
“За даними слідства, 23 березня 2022 року військовослужбовці Збройних сил РФ прийшли додому до старости села Мотижин Макарівської ОТГ і незаконно позбавили волі її, чоловіка та сина. Окупанти вивезли їх у невідомому напрямку. Досудове розслідування триває”, – йдеться у повідомленні.
Раніше ZMINA інформувала, що 23 березня російські військові викрали голову села Мотижин, її чоловіка та сина.
Спершу російські військові провели обшук у будинку Сухенків, забрали автомобіль і поїхали. Вдруге повернулися за Ольгою та її чоловіком, пізніше забрали ще й сина.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.
Фотографія обкладинки: інстаграм-сторінка Дар’ї Беленіциної