На Київщині адвокатка з інвалідністю заявила про побиття у ТЦК: у центрі кажуть, що вона провокувала

Дата: 17 Січня 2025
A+ A- Підписатися

На Київщині адвокатка заявила про побиття у Бучанському районному ТЦК та СП, коли вона намагалась потрапити до клієнта, якого утримували у будівлі. Водночас у центрі переконують, що винуватицею ситуації була сама адвокатка, а факт побиття не підтверджують, але й не спростовують. 

Про це розповіли у Раді адвокатів Київської області та у Бучанському ТЦК та СП

Потерпіла адвокатка. Фото: Рада адвокатів Київської області

Інцидент трапився 4 січня поточного року. У той день адвокатка Марія Населенко намагалась потрапити до ТЦК, де утримували її клієнта нібито без законних підстав. 

Родичі повідомили захисниці, що у хлопця відібрали телефон, відмовляли випускати з приміщення й тиснули, змушуючи підписати контракт із небажаним батальйоном. Неселенко намагались потрапити до ТЦК увечері 3 січня, втім, черговий майор Олег Чайкин відмовив їй. У Раді адвокатів Київщини кажуть, що таким чином він порушивши право військовозобов’язаного на правову допомогу, закріплене в статті 59 Конституції України​.

Адвокатка викликала на місце поліцію, яка змогла потрапити на території ТЦК, а згодом поліціянти винесли заяву, нібито написану її клієнтом. У ній той відмовляється від її послуг, але родичі хлопця кажуть, що почерк у документі не збігається з почерком їх рідного. 

Зранку 4 січня стало відомо, що клієнта адвокатки вивезли з території ТЦК. У той день охорона пропустила Неселенко на територію, але у приміщенні до неї підійшов майор Чайкин, який представився начальником адміністративного відділу Бучанського ТЦК. В лівій руці адвокатка тримала телефон, оскільки перед цим спілкувалась зі знайомою, а в правій руці – теку з адвокатськими документами.

“Майор почав агресивно викручувати їй руку, кричачи, що зйомка в ТЦК заборонена. Він штовхав її до стіни, завдавав ударів спиною і головою об стіну. Кульмінація насильства настала, коли майор Чайкин відібрав у Марії телефон, фактично побоями змусивши її назвати пароль доступу до нього”, – розповіли у Раді адвокатів Київщини. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Судово-юридична газета

Населенко, як зазначають її колеги, має сина військового-добровольця, а також інвалідність, отриману на службі у війську. Внаслідок побиття адвокатка каже, що у неї потемніло в очах, бо удар прийшовся на район хребта, де їй зробили щонайменше три операції. Одна з операцій була на шийному відділі хребта, який у потерпілої зібраний з металевої конструкції. 

Згодом військовий у ТЦК переглянув вміст телефону адвокатки, хоч там зберігалися документи, які містять адвокатську таємницю. Неселенко додає, що під час побиття повз неї проходили щонайменше п’ятеро осіб з-поміж працівників центру, які “цинічно удавали, що проходять повз, але при цьому “випадково” штовхали її”. 

У підсумку Неселенко викликала медиків та поліцію. Лікарі кажуть, що нині жінка може потребувати ще одної операції через побиття. 

Фото: Рада адвокатів Київщини

У Раді адвокатів Київщини кажуть, що у діях співробітників ТЦК та СП у Бучі є ознаки кількох кримінальних правопорушень, серед яких перешкоджання адвокатській діяльності, умисне завдання ударів і побоїв та зловживання владою. Колеги адвокатки звернулись через інцидент до ДБР і як докази надали медичні довідки, заяву самої адвокатки та свідчення про інші правопорушення з боку працівників ТЦК.

Своєю чергою у Бучанському ТЦК та СП прокоментували випадок, але винуватицею називають адвокатку Неселенко. Там переконують, що жінка “продовжувала провокувати конфліктні ситуації та здійснювала незаконну відеозйомку”, тож керівництво вжило усіх заходів для “захисту інтересів установи та її працівників”. 

“Матеріали інциденту передано до правоохоронних органів для проведення розслідування та притягнення винуватиці до відповідальності”, – додали там. 

У ДБР, куди звернулась Рада адвокатів Київщини, нині публічно на інцидент не реагували. 

Нагадаємо, що нещодавно у Харкові працівники ТЦК застосували фізичну силу до адвокатки, тож на це був вимушений зреагувати Омбудсман. 

За час, поки триває повномасштабне російське вторгнення, у медіа з’явилося чимало новин про порушення прав громадян у ТЦК та СП. До прикладу, про силові затримання, побиття та навіть смерті. Щодо останнього, то причини, про які говорять адміністрації центрів, не завжди підтверджуються слідством. 

Аналіз українських медіа показує, що спроби об’єктивно висвітлити тему мобілізації часто наражаються на закиди в підігруванні ворогу, тож журналісти обмежуються ретрансляцією офіційних повідомлень. Це так само створює простір для чуток та фейків. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter