На Кубі після національного референдуму легалізували одностатеві шлюби

Дата: 27 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

На Кубі легалізували одностатеві шлюби після проведення національного референдуму, на якому голосували за новий сімейний кодекс.

Про це повідомляє CNN.

Фото: Дарія Давиденко

Зміни до сімейного кодексу ініціювала Маріелла Кастро, дочка колишнього кубинського президента Рауля Кастро і, відповідно, племінниця Фіделя Кастро.

Вона виступала за покращення прав ЛГБТ через фінансований урядом Національний центр статевої освіти.

Такі зміни в сімейному кодексі посилить захист жінок, дітей і людей похилого віку. А також дозволить ЛГБТ-парам одружуватися та всиновлювати дітей.

Крім того, новий сімейний кодекс дозволяє сурогатну вагітність і розширює заходи проти гендерно зумовленого насильства.

Зміни підтримали понад 66% жителів острова.

Національна виборча рада Куби заявила, що явка на референдум перевищила 74%.

Водночас євангельська громада Куби відкрито виступала проти затвердження сімейного кодексу.

У 2018 році законодавці відмовилися від положень, які б легалізували одностатеві шлюби, через побоювання, що гомофобна реакція знизить явку на референдум щодо ухвалення нової конституції.

Референдум щодо сімейного кодексу таки провели у 2022 році – за кілька тижнів до цього кубинський уряд схвально коментував ініціативу в державних ЗМІ.

Раніше одностатеві шлюби підтримали на національному референдумі у Швейцарії.

Нагадаємо, що в Белграді відбувся Європрайд, який вимагали скасувати тисячі релігійних та правих активістів. Під час прайду відбулося декілька інцидентів, наприклад група молодиків у масках напала на поліцію з палицями та піротехнікою, а декілька релігійних активістів стали на веселковий прапор і прочитали молитву. Як наслідок поліція затримала 64 людини, переважна більшість із яких були нападниками на ходу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter