Під час конференції у Словенії ухвалили Конвенцію про співробітництво у розслідуванні міжнародних злочинів

Дата: 28 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Під час дипломатичної конференції Mutual Legal Assistance and Extradition (MLA) у столиці Словенії Любляні ухвалили Конвенцію про співробітництво у розслідуванні міжнародних злочинів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Фото: пресслужба Офісу генерального прокурора

Mutual Legal Assistance and Extradition (MLA) – це ініціатива Словенії, Аргентини, Бельгії, Монголії, Нідерландів та Сенегалу, спрямована на прийняття Конвенції про міжнародне співробітництво у розслідуванні та переслідуванні геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів та інших міжнародних злочинів.

Генеральний прокурор Андрій Костін, який виступив на конференції, подякував МЗС Словенії та Євроюсту за підтримку.

Ми високо цінуємо ці рішучі спільні кроки до забезпечення невідворотності покарання за міжнародні злочини. Ухвалення Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та судовому переслідуванні геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів та інших міжнародних злочинів – історичний крок до зміцнення правопорядку у світі. Це перший великий договір у сфері міжнародного кримінального права, ухвалений після Римського статуту. Важливо, що цей процес відбувається саме зараз, коли на європейському континенті триває жорстока повномасштабна війна – агресія РФ проти України“, – сказав посадовець.

Як повідомляють у пресслужбі, Конвенція, серед іншого, має на меті визначати прямі канали зв’язку з компетентними органами, роз’яснити, які форми міждержавного співробітництва доступні і як їх запитувати, сприяти формам співробітництва із застосуванням сучасних технологій, таких як заслуховування свідків за допомогою відеоконференцій або запити на прослуховування телефонних розмов підозрюваних.

Нагадаємо, що влітку поточного року в Гаазі запрацює Міжнародний центр з розслідування злочинів агресії Росії. Відповідну угоду підписали генеральні прокурори країн, які входять до спільної слідчої групи. Передбачається, що в цьому центрі працюватимуть прокурори, які збиратимуть докази злочину агресії.

Крім того, найближчим часом в Україні запрацює Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду. Це сприятиме ефективнішому розслідуванню міжнародних злочинів, скоєних в Україні, адже дозволить посилити слідчу роботу безпосередньо на місцях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter