У місті Таврійськ на Херсонщині загинули двоє місцевих жителів, які вийшли подивитись на збиту ракету.
Про це повідомили у Каховській міській територіальній громаді.
Ілюстративне зображення. Фото: kherson-news.info
Зранку 15 квітня журналіст Олег Батурін з посиланням на місцевих мешканців розповів, що вони чули постріли чи вибухи в різних частинах міста Таврійськ.
“Таке відчуття було, що стріляють просто з нашого будинку. Всі вікна ходуном ходили, і так по всьому місту”, – казали йому люди.
Згодом з’ясувалось, що над селищем Плодове, яке знаходиться біля Таврійська, збили ракету. Люди вийшли подивитись, й двох з них вбило осколками. Ще троє отримали поранення різного ступеня тяжкості, один з них перебуває у важкому стані в реанімації.
Міська влада закликала мешканців не виходити з дому, якщо вони чують постріли або вибухи: “Не чекайте повідомлень, не підходьте до вікон, не вибігайте на вулицю, аби зафіксувати!! Пам’ятайте правило двох стін! Спускайтеся в укриття! Бережіть себе!”.
Вже понад місяць Херсон та частина області залишаються під російською окупацією. Російські військові розміщують свою техніку у житлових та центральних районах населених пунктів, приміщеннях аграрних підприємств та на об’єктах енергетичної й соціальної інфраструктури. У Генштабі ЗСУ повідомляли й про випадки ведення росіянами бойових дій в цивільному одязі.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії загинули понад 1 700 цивільних.
Як відомо, коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.