На Херсонщині російські окупанти викрали вчителя Чорнобаївського ліцею
8 червня російські військові викрали Сергія Черноусова, вчителя фізичної культури Чорнобаївського ліцею та депутата Чорнобаївської сільської ради.
Про це повідомила у фейсбуку Світлана Черноусова, дружина викраденого.
“08 червня о 15:00 годині російськими військовими було забрано зі свого будинку мого чоловіка, Черноусова Сергія Васильовича, вчителя фізичної культури Чорнобаївського ліцею, депутата Чорнобаївської сільської ради”, – йдеться у повідомленні.
Наразі місцезнаходження чоловіка невідоме.
Нагадаємо, що 2 травня озброєні військові РФ захопили приміщення Чорнобаївської сільської ради. Вони зірвали прапор України, зламали замки у службових кабінетах та сейфах і провели обшук. Того дня працівників не допустили до робочих місць, а на раді вивісили російський прапор.
Після допиту з приміщення сільської ради російські окупанти викрали заступника сільського голови Родіонова Євгенія Олександровича. Його звільнили з полону 4 травня.
Херсонщина та Запоріжжя, за даними правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є лідерами за кількістю викрадень російськими військовими в Україні. Загалом же у восьми областях вдалося дізнатися про щонайменше 800 таких випадків.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.