На Херсонщині через обстріли загинули троє людей, поранені троє дітей віком від 8 до 13 років
У Херсонській області сьогодні внаслідок обстрілу росіянами села Бургунка загинули троє цивільних, а також отримали поранення троє дітей: 10-річна дівчинка та два хлопчики – 8 та 13 років.
Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
За його словами, 8-річного хлопчика, пораненого у селі Бургунка Бериславського району, наразі доставили в лікарню.
Невдовзі Прокудін додав повідомлення про те, що у Бургунці ще один снаряд влучив у подвір’я місцевих мешканців. Внаслідок цього 13 річний хлопчик отримав поранення, а його батьки та дядько загинули.
Пізніше в ОВА повідомили, що станом на 13 годину відомо вже про 8 постраждалих внаслідок обстрілу села Бургунка, з яких 3 – це діти.
“В оселі, в подвір’я якої влучив ворожий снаряд, постраждали 7 осіб. На місці трагедії загинули троє людей – батько, мати та дядько. Поранення дістали четверо осіб, – бабуся, дорослий чоловік, 10-річна дівчинка та 8-річний хлопчик”, – написали обладміністрації.
Як відомо, російські військові за минулу добу, 18 лютого, 55 разів обстріляли територію Херсонської області, внаслідок чого двоє мирних жителів отримали поранення.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.