На Харківщині жителі Кутузівки всім селом мешкали в підвалі садочка понад місяць
Мешканці села Кутузівка на Харківщині 42 дні провели в окупації, ховаючись у підвалі дитячого садочка. Перед тим як окупувати село, росіяни зруйнували й пошкодили обстрілами всі будинки в населеному пункті.
Про це повідомляє Watchers Media.
Людям доводиться жити саме тут, бо село зазнало колосальних руйнувань через обстріли з боку російських окупантів. Як зазначають журналісти Watchers Media, тут не вціліло жодного будинку, а після обстрілів до села зайшли російські війська, які розграбували все, що залишилося.
Місцеві мешканці розповідають, що росіяни відбирали їжу, виганяли людей із власних домівок та підвалів, викрадали автівки. Єдиним можливим місцем для прихистку в селі залишився підвал дитячого садочка, де згодом уже жили всі місцеві, які залишилися.
Так, у підвальному приміщенні без води, світла та газу більш ніж місяць виживали 120 дорослих та 40 дітей.
Зараз у селі вже з’явилося світло, регулярно завозять гуманітарну допомогу, але з водою станом на кінець серпня все ще були складнощі. Чоловіки на мотоциклі їздять по воду до найближчої криниці.
Завдяки світлу в тому ж підвалі дитсадка тепер активно готують їжу. Куховарка Ніна жартує, що тут тепер найкраща кухня на весь район: регулярно готують борщі та ліплять вареники.
Раніше ZMINA писала, що Збройні сили України звільнили село ще 28 квітня. Після деокупації Кутузівки частина людей одразу виїхала, але більшість залишилася жити тут, у підвалі дитячого садочка.
Як відомо, Збройні сили України звільнили понад 20 населених пунктів у Харківській області та вклинилися в оборону окупантів на 50 км.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.