На Харківщині вчительку ліцею підозрюють у запровадженні російських освітніх стандартів під час окупації
На Харківщині вчительку підозрюють у співпраці з окупантами та запровадженні російських освітніх стандартів у місцевому ліцеї під час окупації села Новоєгорівка.
Про це повідомили в поліції Харківської області.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2025/01/thumb_341579_800_600_0_0_auto-e1738167444865.jpg)
Так, до приходу російських військ жінка працювала вчителькою інформатики в Мечниківському ліцеї Дворічанської селищної ради. Під час окупації погодилась очолити навчальний заклад і стала виконувачкою обов’язків директора.
За інформацією правоохоронців, на цій посаді вона впроваджувала навчальні програми країни-агресора. Жінка повідомила педагогам про обов’язкове проходження курсів підвищення кваліфікації в Росії, а також поступове впровадження російських освітніх стандартів та використання російської мови в навчальному процесі.
Крім того, вона дала розпорядження вилучити з бібліотеки всі українські підручники та замінити їх книжками, виданими в Росії. Також агітувала місцевих жителів віддавати дітей до ліцею, де навчання відбувалося за російськими програмами.
1 вересня 2022 року освітянка організувала святкування “Дня знань”, під час якого учні 11 класу урочисто підняли прапор Російської Федерації.
Наразі їй заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності.
Нагадаємо, що судова практика за статтями про колабораційну діяльність в Україні вкрай швидко розвивається. Верховна Рада має внести зміни до законодавства про колабораціонізм, оскільки нині воно не відповідає міжнародному гуманітарному праву і переслідує українців, які намагаються вижити в окупації.
Українське законодавство про відповідальність за колабораціонізм не враховує норм міжнародного гуманітарного права і переслідує українців, які виконують життєво необхідні функції в окупації, як-от ЖКГ чи медичну роботу. У законодавстві досі чітко не прописано, за яку діяльність в окупації держава може переслідувати громадян.