На форумі Ради ООН з прав людини десятки делегатів залишили зал під час виступу російського дипломата

Дата: 26 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

На форумі Ради ООН з прав людини, який відбувся в Женеві (Швейцарія) 26 лютого, десятки делегатів на знак підтримки України залишили зал під час виступу російського дипломата.

Про це пише Reuters.

Посол Великої Британії в ООН Саймон Менлі виходить разом з іншими делегатами під час виступу Сергія Вершиніна, заступника міністра закордонних справ Росії, у Раді з прав людини при ООН у Женеві, Швейцарія, 26 лютого 2025 року. Джерело: REUTERS / Денис Балібуз

Росіянин, заступник міністра закордонних справ Сергій Вершинін, виступаючи перед радою, звинуватив Україну в серйозних порушеннях основних прав людини. Він також заявив про наявність у нашій країні русофобії та дискримінації росіян. Російський делегат підкреслив, що захист прав і свобод людини не можна поєднувати з використанням подвійних стандартів.

Коли росіянин почав свою промову, із зали засідань вийшли делегати різних країн, зокрема Франції, Німеччини та Великої Британії.

“Наша підтримка України непохитна”, – заявив посол Великої Британії в ООН та Світовій організації торгівлі Саймон Менлі.

Він також наголосив, що Україна має бути за столом переговорів.

“Якщо ми пустимо на самоплив те, що сталося з Україною, не відреагувавши… ми відкриємо двері для розпаду фундаментальних принципів, на яких була заснована ООН”, – сказав посол Франції Жером Боннафонт.

Попри те що у квітні 2022 року Росію позбавили прав члена цієї ради після повномасштабного вторгнення в Україну, країна-агресор усе ще бере участь у дебатах.

Водночас присутність російських дипломатів на форумі ООН продовжує викликати суперечки та спротив інших членів ради.

Нагадаємо, що двома днями раніше Рада Безпеки ООН ухвалила американський проєкт резолюції щодо війни в Україні. У документі прямо не визначено Росію як агресора, але йдеться про “російсько-українську війну”.

Десять з 15 країн-членів підтримали резолюцію, п’ять європейських країн утрималися від голосування.

Того ж дня Генеральна Асамблея ООН, до складу якої входять 193 держави, ухвалила українську резолюцію із засудженням російської агресії. Документ закликає до деескалації конфлікту та негайного виведення російських військ з України зі збереженням суверенітету та територіальної цілісності країни.

Читайте також: Україна переграла США та Росію в Генасамблеї ООН: як це було

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter