У США через скорочення програм USAID на складах псуються тисячі тонн продуктів
У США через скорочення адміністрацією президента Дональда Трампа іноземної допомоги на складах псуються продовольчі пайки, яких мало б вистачити на місяць для 3,5 мільйона людей.
Про це пише Reuters із посиланням на власні джерела.

Три експрацівники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і два колишні робітники інших гуманітарних організацій розповіли журналістам, що запаси продовольства застрягли на чотирьох американських складах після скорочення глобальних програм допомоги в січні 2025 року.
У частини продовольства термін придатності збігає у липні. Скоріш за все, їх спалять, використають як корм для тварин або ж утилізують в інший спосіб.

Загалом на складах Бюро гуманітарної допомоги (BHA) USAID зберігаються понад 60 тисяч тонн продовольства на суму майже 100 мільйонів доларів. Воно постачалося від американських фермерів і виробників.
За аналізом Reuters, цієї їжі могло б вистачити на місяць для 3,5 мільйона людей. Одна тонна такого пайка, за даними Всесвітної продовольчої програми, зазвичай включає зернові, бобові та олію та може задовольнити щоденні потреби приблизно 1 660 людей.

Нагадаємо, що 28 березня Державний департамент США офіційно повідомив Конгрес країни про те, що фактично розпускає USAID та передає частину його функцій під управління зовнішньополітичного відомства.
Це сталося попри те, що суддя в окрузі Колумбія США вдруге зобов’язав адміністрацію Трампа відновити фінансування USAID.
Пізніше адміністрація Трампа дозволила продовжити частину гуманітарних програм, зокрема в Газі та Судані, однак через призупинення контрактів і заморожування фінансів запаси продовольства застрягли на складах.