На Донеччині за минулу добу російські війська вбили п’ятьох цивільних
“За 5 серпня росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини: 2 в Опитному, 1 в Авдіївці, 1 у Соледарі та 1 у Первомайському. Ще 14 людей отримали поранення”, – написав посадовець.
Загалом з початку війни російські військові на Донеччині вбили щонайменше 690 цивільних і 1773 поранили.
Кириленко додав, що точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі встановити неможливо.
Голова ОВА також нагадав, що триває обов’язкова евакуація цивільних з Донеччини. За перші два дні можливістю безплатно виїхати за межі області скористалися 211 людей. Вчора ще 175 вирушили з Покровська до Олександрії та Кропивницького.
Щоб безплатно виїхати до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів і холодів узимку, необхідно залишити заявку за телефоном 0988903318. Після цього слід дістатися до місця збору, звідки буде безплатний підвіз до евакуаційного потяга у Покровську та сісти на безплатний потяг до Кропивницького. Там можна отримати одноразову грошову допомогу на станції Кропивницький або Олександрія та безплатно оселитися у Кіровоградській області.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.