На Донеччині від обстрілів росіян загинули четверо людей – всі у Лимані. На Харківщині – троє

Дата: 01 Травня 2022
A+ A- Підписатися

У неділю, 1 травня, від російських обстрілів на Донеччині загинули четверо мирних мешканців – всі у місті Лиман Краматорського району. На Харківщині через обстріли загинули троє людей. 

Про це у телеграмі повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко, а також голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Поранення отримали ще 11 людей: семеро у Лимані, троє у Володимирівці та один у Яровій.

Крім того, у Бахмутській громаді одна людина померла від поранень, отриманих на Луганщині. Ще одній людині з Луганщини там надали медичну допомогу, зазначив Кириленко. 

На Харківщині, за інформацією голови Харківської ОВА Синєгубова, від обстрілів загинули троє людей, восьмеро мирних мешканців отримали поранення:

“Сьогодні загарбники обстрілювали житлові квартали Харкова, зокрема Салтівку. По області зазнали обстрілів Богодухів, Золочів, Мала Данилівка”. 

Відомо, що в Золочеві Харківської області чоловік загинув від російського снаряда, який влучив у його будинок. Через артилерійський обстріл російськими військовими Богодухівської ОТГ Харківської області загинула жінка. Вона перебувала в автівці і померла на місці. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter