Через артобстріл з боку російських військових на Харківщині загинула жінка

Дата: 01 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Через артилерійський обстріл російськими військовими Богодухівської ОТГ Харківської області загинула жінка. Вона перебувала в автівці і померла на місці. 

Про це повідомили у телеграмі Харківської обласної прокуратури. 

Фото: Харківська обласна прокуратура

За даними слідства, 1 травня 2022 року близько 11:30 військовослужбовці ЗС РФ здійснили артилерійський обстріл Богодухівської об’єднаної територіальної громади. 

Внаслідок обстрілу пошкоджено автомобіль, в якому перебували троє людей. Жінку та чоловіка поранило. Інша жінка померла на місці.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за ч. 2 ст. 438 КК України (Порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством).  

Крім того, через обстріл у селі Уди Богодухівського району пошкоджено два житлових будинки та навчальний заклад. У селі Баранівка зруйновані господарські приміщення ферми. Відкрито два провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни. 

Нагадаємо, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну правоохоронці зареєстрували вже 9 158 злочинів агресії та воєнних злочинів, а кількість підозрюваних у їхньому скоєнні осіб склала вже 621. 

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter