На Донеччині росіяни змушуватимуть засуджених ремонтувати військову техніку

Дата: 19 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Окупанти планують залучити засуджених з тимчасово окупованих територій Донецької області й прикордонних з нею районів РФ до ремонту своєї військової техніки.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Генерального штабу Збройних сил України Андрій Ковальов.

Фото: Генеральний штаб Збройних сил України

“Командування російських окупаційних військ планує в системі виправних колоній на тимчасово окупованих територіях Донецької області, а також у прикордонних з нею районах Російської Федерації ввести в навчання засуджених спеціальність з ремонту броньованої та автомобільної військової техніки окупантів”, – сказав він.

За словами Ковальова, окупанти вже розпочали розроблення навчальних матеріалів та формування наочних матеріалів, зокрема стендів, схем і макетів.

Першими опановуватимуть основи ремонту російської військової техніки в’язні з виправних колоній №27 у місті Горлівка та №32 у місті Макіївка на Донеччині.

Як каже речник Генштабу ЗСУ, цих засуджених планують залучати до ремонту військової техніки безпосередньо в районах ведення бойових дій.

Раніше ZMINA писала, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на окупованих територіях незаконно примусово мобілізували від 55 до 60 тисяч чоловіків. 

Росія почала масову мобілізацію на окупованих територіях Донеччини та Луганщини за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення, і відтоді там устигли підняти вік з 55 до 65 років тих, кого насильно відправляють на війну.

Понад 20 тисяч чоловіків, мобілізованих до російської армії з окупованої Горлівки на Донеччині, загинули. Велика кількість загиблих, як зазначають автори повідомлення, спричинила зростання соціальної напруги. 

Нагадаємо, що понад 40% військовополонених в Україні – це мешканці окупованих районів Донеччини та Луганщини. Не всі вони є примусово мобілізованими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter