На блокпості в Мелітополі окупанти залишили двох малих дітей в авто, а батьків відправили на фільтрацію
У Мелітополі окупанти зупинили на блокпості молоду сім’ю, яка виїжджала з окупованої території. Внаслідок цього двоє маленьких дітей весь день просиділи в машині одні.
Про це в ефірі телеканалу “Рада” повідомив мер Мелітополя Іван Федоров.
“Сім’ю з двома дітьми зупинили. Чоловіка та жінку посадили в клітку (відправили на фільтрацію. – Ред.), а двоє малолітніх дітей віком чотири та шість років вісім годин сиділи в машині самі”, – розповів Федоров.
Така фільтрація відбувається в бік Криму. За словами Федорова, таку ж фільтрацію окупанти планують запровадити у Василівці. Там вони хочуть побудувати клітку й пропускати лише місцевих жителів.
Мер Мелітополя зазначив, що виїхати з окупованих територій стає дедалі важче.
Як відомо, окупанти в регіоні вирішили запровадити нові правила та анонсують відкриття фільтраційного пункту, щоб проводити ретельніші перевірки на блокпосту у Василівці. Нині кількість автівок, що там чекає на виїзд, може сягати сотень. Через нестерпні умови очікування там помирають люди.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.