МЗС України “завалює” Росію запитами про доступ до затриманих українців

Дата: 26 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Україна продовжує домагатись зустрічі українських консулів із утримуваними в Росії громадянами України Станіславом Клихом та Миколою Карпюком.

Про це сьогодні на брифінгу заявив посол МЗС з особливих доручень Дмитро Кулеба, повідомляє “Українська правда“. 

Він заявив, що українське МЗС розписало російському посольству весь алгоритм, як консулам провести зустріч із затриманими російськими військовими.

“Жодного затягування з нашого боку не було, як і жодних спроб “розіграти” цю ситуацію. І те, що затриманих відвідали представники міжнародних організацій, свідчить про сумлінність нашої роботи”, – зауважив Дмитро Кулеба.

Представник відомства додав, що Росія зі свого боку порушує права українців, яких утримує у своїх тюрмах, і не пускає до них українського консула.

“На жаль, я вимушений констатувати, що все це відбувається на тлі прямо протилежної поведінки РФ. Нагадаю, що станом на зараз уже понад 20 звернень проігноровано стосовно доступу українських консулів до громадян України Карпюка і Клиха”, – сказав Кулеба.

Кулеба повідомив, що МЗС “продовжує бомбардувати РФ запитами“, щоб консулів допустили до українських громадян. 

Миколу Карпюка в рамках справи про бойові дії в Чечні затримали 21 березня 2014 року, Станіслава Клиха – 11 серпня 2014 року. Близькі затриманих не знають, де саме їх утримують. 

Щонайменше 11 українців утримуються наразі в Росії за різними обвинуваченнями. 

Правозахисники називають звинувачення політично вмотивованими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: