МЗС України вимагає від Росії негайно звільнити 5 заарештованих кримських татар

Дата: 16 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

МЗС України протестує через обшуки в будинках кримських татар в Криму 12 жовтня і подальші арешти.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з проведенням 12 жовтня 2016 року окупаційною владою Криму серії обшуків у будинках кримських татар, неправомірним затриманням та наступним арештом п’яти громадян України – активістів кримськотатарської спільноти Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Еміля Джемадінова і Рустема Ісмаілова“, – ідеться в заяві.

У відомстві наголошують, що такі дії Росії “є продовженням її репресивної політики, спрямованої на залякування населення півострова з метою подавлення будь-яких проявів інакомислення і громадського спротиву незаконній окупації”.

“Переконані, що спроби держави-окупанта приховати власне свавілля та зневагу до прав людини за ширмою “боротьби з тероризмом чи екстремізмом” уже давно нікого не вводять в оману”, – ідеться у розповсюдженому прес-службою повідомленні. 

МЗС України вимагає негайного звільнення п’яти заарештованих кримських татар та українців, які незаконно утримуються в Росії.

Відомство також закликало міжнародних партнерів України посилити тиск на Росію “з вимогою припинити переслідування та репресії на етнічному та релігійному ґрунті в тимчасово окупованому Криму”.

Тим часом лідер громадянської блокади Криму Ленур Іслямов переконаний, що Україна нічого не робить, аби захистити своїх громадян в анексованому Криму.

“Материкова Україна недостатньо знає про те, що відбувається у Криму. Україна взагалі нічого не робить, щоб захистити своїх громадян, які залишилися на анексованому півострові”, – заявив він на акції протесту біля посольства Росії у Києві в п’ятницю і закликав уряд та президента України вжити заходів щодо захисту своїх громадян в анексованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: