МЗС України запросило президента Бразилії до України після його скандальних заяв

Дата: 18 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ запросило президента Бразилії Луїса Інасіо Лулу да Сілву після його скандальної заяви відвідати Україну, щоб зрозуміти справжню сутність війни.

Про це йдеться у фейсбук-дописі речника МЗС України Олега Ніколенка

Зустріч китайського лідера Сі Цзіньпіна та бразильського президента Луїса Інасіо Лули да Сілви в Пекіні, 14 квітня 2022 року

Напередодні президент Бразилії заявив, що війна нібито спричинена “рішеннями, ухваленими двома країнами”, та звинуватив як Володимира Путіна, так і Володимира Зеленського у відсутності ініціатив для припинення війни.

Речник зовнішньополітичного відомства України повідомив, що Україна із зацікавленістю спостерігає за зусиллями президента Бразилії з пошуку рішення для припинення війни. 

Водночас він наголосив на тому, що не відповідає реальному стану речей підхід, за яким жертва й агресор ставляться на однакові шальки терезів, а країни, які допомагають Україні захиститися від смертоносної агресії, звинувачуються в заохоченні війни. 

“Ми більш ніж будь-хто у світі прагнемо завершення російської агресії на основі формули миру, запропонованої президентом Зеленським”, – вказав Олег Ніколенко.

У МЗС наголосили, що Україну “не потрібно ні в чому переконувати”, адже війна ведеться на українській території. 

Ніколенко також підтвердив запрошення Луїсу Інасіо Лулі да Сілві відвідати Україну, щоб зрозуміти справжні причини й сутність російської агресії та її наслідки для глобальної безпеки.

Раніше Луїса Інасіо Лулу да Сілву неодноразово звинувачували в надмірній дружбі з президентом Росії Володимиром Путіним. Свою заяву він зробив на тлі візиту очільника російського МЗС Сергія Лаврова до Бразилії.

17 квітня Білий дім різко розкритикував Бразилію після заяви президента, вказавши, що вона повторює російську і китайську пропаганду, зовсім не зважаючи на факти.

До цього, на початку квітня, Сілва підтримував порушення територіальної цілісності України, запропонувавши Україні відмовитися від тимчасово окупованого Криму, щоб припинити війну. МЗС у відповідь заявило, що Україна не торгує своїми територіями.

Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

У березні 2023 року речник російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що домовлятися про мир з Україною зараз неможливо, Росія продовжить воювати, щоб захопити українські землі. 

“Поки що жодних передумов для переходу процесу в мирне річище немає. Для нас абсолютним пріоритетом продовжує залишатися і залишатиметься завжди досягнення поставлених цілей. Наразі вони можуть бути досягнуті лише військовим шляхом”, – цитує Пєскова агентство РИА Новости.

Із 24 лютого 2022 до 15 лютого 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 21 293 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в 1141 населеному пункті України: 8 006 загиблих і 13 287 поранених.  В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

За даними Офісу генпрокурора України станом на березень 2023 року, унаслідок військової збройної агресії РФ скоєно 72 тисячі воєнних злочинів. Загинули майже 10 тисяч цивільних осіб, понад 13 тисяч цивільних зазнали поранень. Понад 80 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури зруйновано або пошкоджено.

Ірпінь, Київська область, 1 квітня 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Сім’ї внутрішньо переміщених осіб зі сходу країни тікають від конфлікту до Львова, 10 березня 2022 року

Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter