Мирна угода має охоплювати реінтеграцію окупованих територій України – премʼєр-міністр Хорватії

Дата: 24 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Угода про встановлення миру в Україні має містити план реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Про це під час виступу на саміті “Підтримуй Україну” заявив премʼєр-міністр Хорватії Андрій Пленкович.

“Ми не маємо дивитися на мир як на можливість сказати, що західні партнери, друзі України були призведені до позиції, яка суперечить тому, що ми захищали останні роки. Мир має припинити вбивство і має містити план реінтеграції ваших окупованих територій. Це справедливий спосіб продовжувати роботу, і ось так ЄС має докладати свої максимальні зусилля”, – сказав він.

Він також додав, що лише сильна економічно, фінансово, військово і зі спільною і військовою підтримкою Європи Україна зможе гарантувати свободу і безпеку для своїх людей.

Президент України Володимир Зеленський під час цього саміту наголосив, що мир може бути досягнутий через виважену дипломатію та чіткі гарантії безпеки. Він зазначив, що надійний і тривалий мир потребує чітких гарантій безпеки, оскільки з 2014 року Росія понад 25 разів порушувала режим припинення вогню. Він також передав президенту Франції Емануелю Макрону список з переліком порушень Росією режиму припинення вогню, який той привіз на зустріч із президентом США Дональдом Трампом. 

Напередодні ZMINA повідомляла, що Представництво президента України в Автономній Республіці Крим відстоює ухвалення урядом напрацьованого урядом проєкту Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції деокупованих територій України й Стратегії когнітивної деокупації. 

Нагадаємо, 21 січня 2025 року Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, оголосила 13 пріоритетних кроків для Верховної Ради та Кабміну у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України на 2025 рік.

Правозахисна спільнота в Україні закликала владу, зокрема, розбудувати систему підтримки зв’язків зі своїми громадянами в окупації, які країна-агресор систематично намагається розірвати. Серед інших рекомендацій у документі також міститься пункт про запровадження програм підтримки для дітей та молоді задля сприяння їхній адаптації та інтеграції після виїзду з окупації, зокрема для проходження навчання.

Крім того, напередодні коаліція оприлюднила до 13-ї сесії Верховної Ради чергову дорожню карту законопроєктів щодо постраждалого населення з метою консолідації зусиль, формування послідовної законодавчої політики та забезпечення ефективної допомоги.

За підсумками аналізу законопроєктів, представлених у дорожній карті, правозахисники вважають важливим звернути увагу народних депутатів України на окремі питання, які виникають у процесі підготовки та розгляду законодавчих ініціатив із цієї тематики.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter