Унаслідок обстрілів російських військових минулої доби на Харківщині загинули дев’ять людей.
Про це повідомили в Харківській ОВА.
Тіло загиблої людини на вулиці Харкова, 17 квітня. Фото: Roman Pilipey / EPA
У Харкові внаслідок обстрілів житлових районів, зокрема центральної частини міста, поранення дістали 24 людини, а загинули шестеро. За чотири останні дні, як зазначив 17 квітня у своєму відеозверненні президент Володимир Зеленський, російські обстріли забрали життя загалом 18 людей й ще 106 отримали поранення.
“Це ніщо інше, як свідомий терор. Міномети, артилерія проти звичайних житлових кварталів, проти звичайних цивільних людей”, – зазначив Зеленський.
Також минулої доби росіяни обстрілювали Дергачівську громаду в області: там унаслідок цього загинули двоє цивільних, а одна людина отримала поранення.
Гатили й по Золочівській громаді, де загинула одна людина.
Влада на Харківщині закликає людей евакуюватися з Ізюмського напрямку, де не припиняються бої. Нещодавно російські військові обстріляли там два евакуаційних автобуси, що рухались із селища міського типу Борова. Внаслідок цього загинули сім людей, а ще майже три десятки отримали поранення.
За час повномасштабного вторгнення Росії загинули вже понад пів тисячі мирних жителів Харківщини, з яких більш як два десятки дітей.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.