“Ми обдурили чеський суд”: “самооборонівець” Франчетті, якого Чехія частково виправдала, повернувся до Криму

Дата: 06 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Учаснику незаконного збройного формування, що називає себе “самообороною Криму”, громадянину Росії Олександру Франчетті, екстрадиції якого з Чехії домагалася Україна, вдалося виїхати спочатку до Росії, а потім на тимчасово окуповану українську територію – до Автономної Республіки Крим.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на проросійський ресурс ForPost, пропагандисти якого поспілкувалися з обвинуваченим.

Франчетті заявив, що він та його адвокати ввели в оману чеський суд. Його звільнили з-під варти 20 жовтня 2022 року.

“Ми підготували документи, які доводили, що мене фізично тут (у Криму під час тимчасової окупації. – Ред.) не було”, – посміхаючись, заявив Франчетті й зазначив, що “[чеський] прокурор не спромігся знайти жодних доказів (провини Франчетті. – Ред.)”. Водночас Франчетті назвав чеського прокурора “відвертим русофобом”.

Він залишив ЄС через Австрію та Угорщину, де його “тепло прийняли”, потім він опинився в Сербії, звідки 28 жовтня вилетів до Сочі.

Як повідомлялося, у жовтні 2022 року суд у Чехії зняв частину звинувачень у насильницькому утриманні не менш ніж 11 проукраїнськи налаштованих людей під час російської тимчасової окупації Криму у 2014 році, повідомив представник сторони обвинувачення Марек Бодлак. Суд обґрунтував своє рішення нестачею доказів, які доводять провину росіянина, і вирішив відпустити його з-під варти.

Водночас, як писали тоді чеські ЗМІ, з росіянина не зняли звинувачення у створенні організованої злочинної групи для скоєння теракту, за яким йому загрожувало до 15 років позбавлення волі.

Раніше празькі суди ухвалювали рішення про екстрадицію Франчетті до України. Спочатку міський суд Праги дозволив його екстрадицію, але Верховний суд Чехії скасував рішення. Незабаром після першого рішення Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, що, на думку суддів, викликало реальний ризик порушення прав Франчетті в разі його екстрадиції до України. Крім того, на думку чеського Верховного суду, були обґрунтовані побоювання, що Франчетті зазнає упередженого правосуддя в Україні через його громадянство і, зокрема, участь у бойових діях на боці РФ.

Росія також була проти екстрадиції Франчетті до України. Після рішення Верховного суду Чехії Франчетті звільнили з чеського СІЗО, але фактично на волю він не вийшов. Відразу після цього Чеський національний центр боротьби з організованою злочинністю затримав його і звинуватив саме у зв’язку з російською анексією Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter