Можливе перемирʼя на морі: військова омбудсманка закликала підняти затонулі катери “Словʼянськ” та “Станіслав”

Дата: 26 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей закликала в межах можливого перемирʼя в Чорному морі вимагати від РФ сприяти підняттю затонулих катерів “Словʼянськ” та “Станіслав”. Це могло б стати показником справжності російських намірів. 

З таким закликом виступила військова омбудсманка Ольга Решетилова

Зниклі члени екіпажу “Слов’янська”

Зниклі члени екіпажу “Станіслава”

У 2022 році, у березні та квітні, внаслідок ракетних ударів армії РФ затонули катери “Словʼянськ” та “Станіслав”. Перший – за 2 кілометри від берега в районі між Кінбурнською і Тендрівською косами, а другий – біля острова Зміїний. 

Від початку повномасштабного вторгнення екіпажі обох катерів жили на них. Після влучань російських ракет частину моряків змогли врятувати, однак досі доля щонайменше 16 людей невідома.  

Рідні, отримавши трагічну звістку, одразу почали пошуки, зокрема дізналися про службове розслідування, у результатах якого йшлося не про загибель моряків, а про зникнення безвісти. Втім, мати наймолодшого моряка Нікіти Шерішоріна Тетяна, спілкуючись із журналістами МІПЛ, казала, що має досить неофіційної інформації про полон у росіян, в який могли потрапити моряки. 

За словами уповноваженої з питань захисту прав військових, від моменту трагедій родини чекають на сприятливу безпекову ситуацію та зверталися до міжнародної спільноти, щоб та допомогла підняти катери на поверхню для обстеження й пошуку тіл.

“Якщо Росія справді хоче перемирʼя на морі, є хороший привід це продемонструвати”, – додала Решетилова. 

Нагадаємо, що напередодні в Саудівській Аравії завершилися переговори делегації США з представниками України та РФ.

Нещодавно комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті закликав не вилучати правозахисні питання з порядку денного мирних переговорів. Окрім цього, він запропонував, щоб за столом переговорів з’явилися представники української громадськості, довіра до якої серед українців є подекуди вищою за довіру до, наприклад, парламенту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter