Міжнародний реєстр збитків розширює співпрацю з громадськими організаціями
Міжнародний реєстр збитків посилює співпрацю з громадськими організаціями для ефективнішої допомоги постраждалим від російської агресії.
Про це інформує пресслужба реєстру.
Як відомо, для цієї мети 31 жовтня 2024 року створили Координаційну платформу громадянського суспільства RD4U. Вона має на меті об’єднати зусилля реєстру та організацій громадянського суспільства (ОГС), які працюють з постраждалими від війни особами та громадами.
У такій співпраці платформа сприятиме проведенню інформаційно-просвітницьких кампаній в Україні та за її межами щодо мандата реєстру, його діяльності, а також поширенню інформації щодо різних категорій заяв та процедур подання заяв до реєстру.
“Виконання нашого мандата й проведення інформаційно-просвітницької роботи були б неможливими без участі всіх ОГС, залучених до платформи, і ми глибоко розраховуємо на вашу підтримку. Ця співпраця є двостороннім процесом: ми розраховуємо на вашу допомогу в поширенні інформації про реєстр та підтримці розбудови потенціалу в Україні, в той час як ми також прагнемо почути ваші думки. Ваш досвід взаємодії з потенційними заявниками, визначення нагальних питань та висвітлення проблем, які потребують вирішення, є неоціненним. Ми з нетерпінням чекаємо на цей змістовний та практичний діалог”, – сказав виконавчий директор реєстру Маркіян Ключковський.
Адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова висловила готовність надавати підтримку потенційним заявникам реєстру та брати участь у спільних інформаційно-просвітницьких заходах, які будуть визначені реєстром як необхідні для забезпечення його роботи. Цю ініціативу підтримали інші учасники зустрічі.
Під час заходу реєстр також представив наступну для відкриття категорію заяв і розглянув практичні питання щодо тієї категорії, яка вже відкрита для подання заяв через “Дію”.
Учасники зустрічі присвятили обговорення визначенню умов співпраці в межах платформи та встановленню майбутніх пріоритетів своєї подальшої діяльності. За результатами зустрічі сторони домовилися, що реєстр інформуватиме членів платформи про свою роботу та майбутні ініціативи, пов’язані з розбудовою спроможності організацій громадянського суспільства.
Крім цього, у реєстрі обіцяють сприяти активній участі органів громадянського суспільства в роботі Координаційної платформи та підвищенні їхньої обізнаності щодо діяльності реєстру та процесу подання заяв задля надання належної підтримки постраждалим від російської агресії.
Координаційна платформа громадянського суспільства RD4U вже має велику кількість учасників і залишається відкритою для всіх ОГС, зацікавлених в активному сприянні зусиллям реєстру з налагодження контактів із заявниками та надання їм підтримки на всьому шляху подання заяв до реєстру.
Нагадаємо, Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, почав приймати заявки 2 квітня 2024 року.
Наразі до реєстру можна подати заявку щодо компенсації пошкодженого майна. Роботу з іншими категоріями збитків реєстр розпочне згодом.
Раніше ZMINA повідомляла, що до Міжнародного реєстру збитків внесуть 45 різних категорій, серед яких і збитки немайнового характеру. Зокрема, до реєстру внесуть моральні збитки від загибелі близької людини.
Громадяни можуть подавати заяви про збитки від російської агресії через застосунок “Дія”. Міністерство цифрової трансформації збирається наступного року запустити всі 45 категорій заяв для компенсації збитків, завданих Росією в Україні.