Міську раду Риму оштрафували за вказування на похованнях ембріонів імен жінок, що перервали вагітність
Італійська служба захисту конфіденційності оштрафувала міську раду Риму й агентство з питань кладовищ на понад 400 тисяч євро за те, що вони розміщували імена жінок, які перервали вагітність, на похованнях абортованих ембріонів.
Про це повідомляє видання “Reuters”.
У 2020 році група жінок, які перервали вагітність, знайшли таблички зі своїми іменами на місці поховання на цвинтарі Фламініо-Пріма Порта в Римі. Вони подали скарги до суду, стверджуючи, що така практика є порушенням їхнього права на приватне життя.
Після цього Служба захисту конфіденційності наказала місцевим органам охорони здоров’я припинити вказувати особисті дані жінок у похоронних документах і медичних свідоцтвах про абортованих ембріонів, назвавши це “незаконним розголошенням”.
В Італії аборти дозволені з 1978 року, однак у суспільстві досі залишаються суперечки з цього приводу. У багатьох державних лікарнях ця процедура практично неможлива через велику кількість лікарів, що відмовляються її робити.
Місцевій адміністрації Риму одразу повідомили про штраф, а в листопаді місто змінило свої правила: тепер поховання абортованих ембріонів відзначають анонімними кодами, а не іменами матерів.
Група захисту прав жінок Differenza Donna, яка подала до суду на Рим, вважає штраф значною перемогою.
“Немає жодної логіки чи юридичної причини для розміщення на могилах ярлика з ім’ям і прізвищем жінки, яка все ще жива”, – зазначила юристка групи Іларія Бояно.
Нагадаємо, що суд у Великій Британії відправив до вʼязниці 44-річну матір трьох дітей за те, що вона перервала вагітність після дозволеного законодавством терміну.
Так, жінка звернулася до Британської консультативної служби з питань вагітності (BPAS) під час карантину у 2020 році. Дзвінок зафіксували 6 травня, на основі відповідей жінки про її вагітність консультаційна служба зробила висновок, що вона була лише на сьомому тижні вагітності. Тому в рамках урядової програми “Таблетки поштою”, їй надіслали таблетки для аборту.
Однак 11 травня о 18:39 на номер екстреної допомоги 999 надійшов дзвінок, що у жінки почалися пологи. Під час телефонної розмови народилася дитина. Немовля визнали мертвонародженим.
Експертиза встановила, що дитина з‘явилася на світ на терміні вагітності від 32 до 34 тижнів (7–8 місяців), а причиною смерті було вживання матір’ю таблеток для аборту.