Місія ООН вимагає від української влади відновити розслідування Іловайської трагедії

Дата: 09 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Моніторингова місія ООН з прав людини не задоволена повнотою розслідування Іловайської трагедії з українського боку.

Про це на брифінгу повідомила голова місії Фіона Фрейзер, передає LB.ua.

“Минуло чотири роки після подій під Іловайськом, сторони конфлікту зробили обмежені кроки для розслідування повідомлень про порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права, особливо вчинених щодо цивільного населення”, – сказала Фрейзер.

На уточнювальне запитання, яка саме сторона проводить неефективне розслідування події, Фрейзер сказала, що уряд України і Генеральна прокуратура недостатньо приділяють уваги порушенням, вчиненим українськими військовими протягом боїв.

Фрейзер наголосила, що працівники місії ООН безпосередньо прибули в Іловайськ і опитали близько 80 цивільних осіб, які повідомили про порушення.

Згідно зі звітом ООН, який оприлюднили сьогодні, протягом боїв за Іловайськ загинули 366 і були поранені 429 українських військових, ще близько 300 потрапили в полон та зникли безвісти. Також загинуло щонайменше 36 цивільних осіб і зруйновано 600 будинків.

За даними моніторингової місії, у боях брали участь російські війська, які також порушували міжнародне гуманітарне право. Зокрема, зафіксовано факти катувань полонених і жорстокого поводження з ними.

Моніторингова місія ООН рекомендує Верховній Раді відновити роботу тимчасової слідчої комісії для ефективного розслідування Іловайської трагедії.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2017 року ГПУ завершила досудову експертизу по Іловайську і повідомила, що передає справу до суду. Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин трагедії під Іловайськом вважає, що в цих подіях винен екс-міністр оборони Валерій Гелетей і начальник генштабу Віктор Муженко.

Під час Іловайської трагедії переговори про коридор для виведення з облоги українських військових вели начальник Генштабу України Віктор Муженко та заступник Генерального штабу РФ генерал-полковник Микола Богдановський.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: