МінТОТ слухатиме правозахисників і розширить санкції щодо порушників прав людини в Криму

Дата: 14 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України виступає за розширення санкцій проти осіб, причетних до порушень прав людини на тимчасово окупованій території Криму.

Як повідомляє прес-служба відомства, для напрацювання бази даних конкретних осіб, які були причетні до порушень прав людини на анексованих територіях міністерство співпрацюватиме із громадськими організаціями.

Така ініціатива обговорювалася під час робочої зустрічі у Кримськотатарському ресурсному центрі, за участю першого заступника міністра Юсуфа Куркчі, народного депутата та голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, представників неурядових організацій, зокрема, Української Гельсінської спілки з прав людини, Медійної ініціативи за права людини, Кримської правозахисної групи, Центру інформації про права людини, Центру громадянських свобод.

Списки осіб, які систематично долучаються до політично мотивованого переслідування громадян України на тимчасово окупованих територіях, будуть передані Міністерству закордонних справ України для подальшої співпраці із відповідними органами у США, Канаді, Європі задля вирішення питання про введення персональних санкцій.

Згідно з оприлюдненим на зустрічі, у громадських організацій вже є розширені списки осіб, які були причетні до порушень прав людини у Криму. Це і громадяни України, які зрадили присязі і перейшли на бік РФ, і громадяни Росії. В першу чергу мова іде про суддів, прокурорів, співробітників військових комісаріатів, слідчих, співробітників ФСБ. Йдеться про політичні справи, які порушують українське та міжнародне законодавство.

Під час зустрічі також обговорювалася можливість долучити до таких списків осіб, причетних до пропаганди війни на території Криму, які нав’язували агресивне ставлення до громадян України, кримських татар або Української православної церкви Київського Патріархату.

Крім того, МінТОТ долучиться до розбудови системи моніторингу введення в дію та дотримування раніше запроваджених санкцій щодо осіб, які пов’язані із російською агресією в Україні.

Нагадаємо, 3 березня Центр інформації про права людини оприлюднив список “душителів свободи слова” в Криму.

Щонайменше 10 людей організували масштабне згортання свободи слова та вираження поглядів в Криму. А понад 50 є виконавцями цього злочину, які безпосередньо здійснювали переслідування та залякування журналістів на окупованому півострові.

31 березня Кримська правозахисна група оприлюднила списки суддів Криму, які виносили рішення про незаконне позбавлення волі громадян України.

До списку увійшли судді, які позбавляли волі громадян України, порушуючи їхні права на справедливий суд та на ефективні засоби правового захисту, при очевидній фальсифікації доказів та/чи застосування інших незаконних методів слідства, зокрема тортур. Прийняття таких рішень було пов’язано з політичними мотивами та упередженим ставленням суддів до громадян України з політичних чи релігійних переконань, або через свободу вираження поглядів, через свободу мирних зібрань й асоціацій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter