Міноборони розіслало в області рекомендації щодо призову 18-річних

Дата: 05 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони розіслало в регіони листи з рекомендаціями, як розглядати питання щодо надання відстрочення від призову чоловікам, які не досягли 20-річного віку. 

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив очільник відомства Андрій Загороднюк.

Призовна кампанія – 2020. Інформую про кілька важливих моментів щодо проведення в цьому році призову на строкову…

Опубліковано Андрій Загороднюк Вівторок, 4 лютого 2020 р.

За словами очільника відомства, у листах головам призовних комісій усіх рівнів нагадали, що 18- та 19-річних хлопців слід призивати тільки в разі, якщо вони висловили бажання служити в ЗСУ.

“Якщо призовники цієї вікової категорії матимуть бажання пройти військову службу в такому віці, їх буде прийнято до лав ЗСУ та інших військових формувань. Це відбуватиметься виключно за їх письмовою згодою”, – написав Загороднюк.

Нагадаємо, що нещодавно президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів. У документі, зокрема, йшлося про призов до армії з 18 років. 

Публікація указу спричинила неоднозначну реакцію в суспільстві, адже під час президентства Петра Порошенка на строкову службу до армії забирали юнаків 20-річного віку. Відбувалося це через розбіжності між Законом “Про військовий обов’язок і військову службу” і президентськими  указами про призов.

Однак згодом у Міноборони виступили із заявою, що на строкову службу 18- та 19-річних юнаків не призиватимуть, за винятком тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав ЗСУ.

Також відомо, що останні декілька років під час призовних кампаній часто з’являються новини про так звані облави на призовників, які проводять працівники військкоматів разом з поліцією, а також підтверджені факти доставлення чоловіків до пунктів збору . 

Значними порушеннями прав призовників відзначився військовий призов 2018 року: тільки в столиці понад 20 чоловіків протягом квітня-травня потерпали від таких дій з боку правоохоронців та робітників військкоматів. Про такі практики також повідомляли зі Львова та Рівного.

На ситуацію з незаконним доставленням призовників неодноразово реагувала Омбудсман, яка пропонувала унормувати відповідні статті законодавства. Засуджував практику “полювання” й Генштаб. Нове керівництво Міноборони вже висловилося проти проведення подібних рейдів

Однак для чоловіків, які зіткнулися з такими діями правоохоронців, ZMINA підготувала спеціальну інструкцію

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: