Мін’юст зробив висновки з фільму із заявою Путіна

Дата: 24 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції України підготувало висновки щодо висловлювань російського президента Володимира Путіна у фільмі “Крим. Шлях на батьківщину”.

Як пише “Інтерфакс Україна“, про це заявив голова відомства Павло Петренко і нагадав, що звертатися до Міжнародного кримінального суду уповноважена Генеральна прокуратура.

Що стосується другої справи, за якою Верховна Рада ухвалила відповідну заяву, відповідно Міністерство юстиції… за дорученням уряду зробило висновки щодо висловлювань керівництва Російській Федерації. Направляємо (їх – ІФ) до Генеральної прокуратури. І Генеральна прокуратура в загальному порядку налагоджуватиме комунікацію з представником цього суду (Міжнародного кримінального суду – ІФ)“, – сказав міністр юстиції на брифінгу.

Водночас він роз’яснив, що комунікація з Міжнародним кримінальним судом відповідно до його регламенту здійснюється через органи прокуратури України та міжнародного прокурора, якого визначає цей суд.

У першій справі, яку Україна ініціювала минулого року щодо злочинів, вчинених Януковичем та його оточенням, вже процес комунікації розпочався“, – сказав Петренко.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк попросив Міністерство юстиції відправити до Гаазького трибуналу російський фільм “Крим. Шлях на Батьківщину”, зокрема фрагмент із заявою Путіна щодо захоплення півострова. На думку Яценюка, фільм містить відповідь на питання, хто давав вказівки по захопленню Криму та порушенню міжнародного права, тому може зацікавити міжнародних прокурорів та слідчих.

Водночас експерти стверджують, що першочерговим завданням є ратифікація Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов зазначав, що створення тимчасового трибуналу по розслідуванню конкретної ситуації на конкретній території не потрібне, бо вже підписано Римський статут Міжнародного кримінального суду, який є постійно діючим.

Україна вже підписала Римський статут, і логічно було би здійснити ратифікацію, і таким чином показати добру волю, і зменшити легітимність тих проваджень, які зараз щодо України відбуваються на території Росії“, – сказав Романов.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: