Мін’юст Росії вимагає виключити Курбедінова з кримської колегії адвокатів

Дата: 10 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Мін’юст Росії вимагає від “Кримської центральної колегії адвокатів” виключити з переліку засновників і членів адвоката Еміля Курбедінова.

Про це повідомляє “Новая газета”.

Відомство посилається на рішення Залізничного (26 січня 2017 року) і Київського (7 грудня 2018 роки) районних судів Сімферополя, де розглядалися адміністративні провадження проти Курбедінова.

Кримського адвоката двічі звинувачували за статтею 20.3 КоАП РФ (Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики чисимволіки екстремістських організацій, або інших атрибутики чи символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за репости у “ВКонтакте” і Facebook 2013 року.

“Відповідно до пп. 4 п. 1.2 ст. 15 Федерального закону від 12.01.1996 року № 7-ФЗ “Про некомерційні організації” … не може бути засновником (членом) некомерційної організації особа, щодо якої чинним рішенням суду встановлено, що в його діях є ознаки екстремістської діяльності. Отже, Курбедінов Еміль Махсудович не може входити до складу засновників (членів) Організації”, – йдеться в листі Управління мін’юсту в Криму.

Мін’юст виніс “Кримській центральній колегії адвокатів” попередження і зобов’язав до 1 березня 2019 року “усунути порушення чинного законодавства”, тобто виключити Курбедінова з переліку засновників і членів.

Адвокат заявив, що добровільно залишати колегію не стане та оскаржить припис мін’юсту, що означає, що його будуть намагатися виключити судовим рішенням, пише “Новая газета”. Вступити в іншу колегію або створити власне адвокатське утворення він не зможе – через три місяці після виключення Курбедінову загрожує позбавлення статусу. Якщо його не виключать, це може бути підставою для ліквідації всієї колегії.

“Антиекстремістське законодавство, як ми не раз вже спостерігали, – лише інструмент для переслідувань, в даному випадку – незалежних адвокатів. Колеги не підозрюють, яка бомба уповільненої дії підкладена зараз під всю нашу адвокатську спільноту. Список “екстремістських” організацій великий і постійно збільшується. Досить “виявити” один пост в соціальних мережах – і все, ти вигнанець, позбавлений прав. І не потрібно ніяких кваліфікаційних комісій і довгої тяганини, досить одного адміністративного провадження і припису мін’юсту”, – прокоментував лист відомства Курбедінов.

Нагадаємо, 7 грудня підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі арештував Еміля Курбедінова на п’ять діб за статтею 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики чи символіки екстремістських організацій) за пост у соцмережі Facebook 2013 року. Курбедінов заявляє, що його затримання відбувалося “з абсурдних підстав” і він не визнає звинувачень в екстремізмі.

Еміль Курбедінов виступає захисником у багатьох справах політв’язнів з Криму. Тиск на адвоката продовжується вже не перший рік: у січні 2017 російські силовики проводили обшуки в офісах Курбедінова і Семедляєва та вилучили оргтехніку. У листопаді цього року до офісу Курбедінова увірвались озброєні силовики в масках, а російський “прокурор” Валентин Чуприна вручив тоді йому “застереження про неприпустимість екстремістської діяльності”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: