Мін’юст Росії назвав ЗМІ, які тепер є “іноземними агентами”

Дата: 05 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції Росії оприлюднило перший список медіа, які, на думку відомства, виконують функції “іноземних агентів”: це “Голос Америки” та проекти Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода.

Про це йдеться на сайті Мін’юсту Росії.

Згідно закону “Про засоби масової інформації” іноземними засобами масової інформації, що виконують функції іноземного агента, віднині вважаються “Голос Америки”, Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода, телеканал “Настоящее Время”, Татарсько-башкирська служба Радіо Свобода, Сибирь.Реалии”, Idel.Реалии, “Фактограф”, Кавказ.Реалии, Крым.Реалии.

Як пише видання Meduza, згідно ухваленого закону ці ЗМІ будуть зобов’язані звітувати перед Мін’юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами. Відомство наразі не пояснило, як повинно виглядати таке маркування.

Голова тимчасової комісії Ради Федерації Росії по захисту державного суверенітету Андрій Клімов заявив, що поки список не розширюватиметься.

Наші заходи були абсолютно дзеркальними у відповідь на утиски російських ЗМІ в США, і якщо нічого нового з того боку тут не відбудеться, у нас немає підстав розширювати цей список”, –  зауважив російський сенатор.

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону “Про засоби масової інформації”, згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа, зокрема, розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент Росії Володимир Путін підписав цей закон.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа “іноземними агентами” після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити “швидких дзеркальних заходів” у відповідь на “утиски російських журналістів у західних країнах”.

Першого грудня голова комітету з регламенту і контролю Державної думи Російської Федерації Ольга Савастьянова заявила, що парламент може заборонити відвідини засідань американськими журналістами. Цей крок стане відповіддю на нещодавнє позбавлення журналістів RT акредитації в Конгресі США.

Раніше у США звертали увагу, що американський закон, незважаючи на однакову з російським назву реєстрації, цілком відмінний за змістом і, зокрема, не накладає на зареєстровані засоби інформації ніяких обмежень щодо свободи слова тощо. У Росії заступник спікера Держдуми Петро Толстой так само стверджував, що новий закон “ніяким чином не вплине на свободу слова в Росії”, хоча цим словам суперечить попередження Міністерства юстиції Росії.

Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода заявило 15 листопада, що становище російських засобів інформації у США і американських у Росії глибоко нерівне: RT і “Спутнік”, державне російське агентство, “вільно поширюють свій продукт у США, тоді як Радіо Свобода втратило своїх партнерів, що ретранслювали його передачі в Росії, через адміністративний тиск, а також не має доступу до кабельних мереж”. Крім того, Радіо Свобода нагадало, що, на відміну від ситуації у США, його журналісти в Росії “зазнають переслідувань і навіть фізичних нападів”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: