Мін’юст хоче карати санкціями українські медіа, які транслюють російську пропаганду: чи можливо це?

Дата: 09 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що для захисту державних інтересів від інформаційної агресії російських спецслужб Україна має ширше застосовувати закон “Про санкції”, зокрема щодо деяких українських видань.

Про це повідомляє “Укрінформ”. 

Міністр юстиції України Павло Петренко

Відповідну заяву Петренко озвучив у Брюсселі, де перебуває з робочим візитом на чолі делегації українських правників. Про можливе застосування санкції щодо деяких українських медіа чиновник сказав, відповідаючи на запитання журналістів про те, які правові інструменти держава може застосовувати щодо українських ЗМІ, які під час війни поширюють наративи країни-агресора.

“З точки зору свободи слова і принципу захисту незалежної журналістики жодних обмежень для преси не може бути. Але в Україні є законодавство, яке регулює введення санкцій. Українські компетентні органи ввели санкції щодо низки інформаційних ресурсів, які займалися фактично маніпуляціями, дезінформацією і використовувалися російськими спецслужбами. Певна хвиля невдоволення щодо цього так само розповсюджувалася спецслужбами Російської Федерації, держави-агресора. Я думаю, що треба рухатися саме в цьому напрямку”, – сказав Петренко. 

Також очільник Мін’юсту зазначив, що Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки мають проводити постійний моніторинг діяльності таких інформаційних ресурсів.

“Якщо виявилися достатні докази того, що ними маніпулюють відповідні служби держави-агресора, треба застосовувати ті санкції, які ми вже маємо за законом про санкції. До речі, цей закон, незалежно від критики з боку нашого східного сусіда, держави-агресора, є ефективним”, – додав він.

Водночас така позиція Петренка щодо деяких українських медіа не підкріплюється чинним законодавством. Ще в червні минулого року активісти “Платформи прав людини”, які підготували юридичний аналіз указу президента про блокування сайтів в Україні, зазначали, що застосування обмежувальних заходів до громадян України та юридичних осіб – резидентів, які не перебувають під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи – нерезидента, прямо суперечить нормам частини 2 статті 1 Закону України “Про санкції”.

“Санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи – нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність”, – йдеться в документі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: