Міністерство національної єдності утворюють шляхом реорганізації Мінреінтеграції – Чернишов
Міністерство національної єдності створюють шляхом реорганізації Мінреінтеграції.
Про це заявив Олексій Чернишов під час виступу у Верховній Раді 3 грудня 2024 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Що стосується збільшення чисельності міністерств, цього не відбувається і не відбудеться, тому що міністерство утворюється шляхом реорганізації наявного Міністерства реінтеграції. Жодних додаткових міністерств не буде утворено”, – сказав Чернишов.
Верховна Рада 3 грудня 237 голосами призначила Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єр-міністра України – міністра національної єдності України.
Раніше ZMINA повідомляла про можливу ліквідацію Мінреінтеграції. Правозахисна спільнота закликала владу не ліквідовувати міністерство, а, навпаки, розширити його повноваження.
У вересні 2024 року понад 50 громадських організацій звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом забезпечити реалізацію повноважень Мінреінтеграції.
Ліквідація Мінреінтеграції ставить під ризик систему захисту та підтримки військових, цивільних полонених та політв’язнів, наголосила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова переконана, що національна єдність має бути не тільки про тих, хто виїхав за кордон, але й про тих, хто через російську агресію втратив зв’язки з рідною країною – про жителів тимчасово окупованих територій та людей, які постраждали внаслідок війни.
“Ми виступали й продовжуємо наполягати на необхідності збереження в уряді міністерства, що відповідає за постраждалих унаслідок війни незалежно від того, де вони перебувають: на ТОТ, вільних територіях України чи за кордоном. Про це ми говорили в жовтні 2019 року під час Форуму Єдності в Маріуполі. У центрі уваги має бути політика, спрямована на захист людей, підтримка і посилення зав’язків з нашими громадянами”, – наголосила правозахисниця і додала, що правозахисна спільнота очікує на повноваження Міністерства національної єдності.
Пізніше 3 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своєму телеграм-каналі заявив, що уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України.
“Це інституційне посилення допоможе сформувати нову якість роботи та взаємодії з багатомільйонною українською спільнотою з усіх хвиль міграції. Створення Міністерства національної єдності також сприятиме формуванню стратегії щодо того, як повернути українців жити та працювати в Україну”, – сказав Шмигаль і додав, що новий віцепрем’єр-міністр уже найближчим часом має представити чіткий план розбудови міністерства, команду та основні KPI.
Як відомо, Олексій Чернишов у 2020–2022 роках був міністром розвитку громад та територій. З посади міністра його за власним бажанням парламент звільнив 3 листопада 2022 року. Після цього Чернишов очолив “Нафтогаз”.