Мешканець Хмельниччини відсудив у Росії 200 тисяч гривень за моральну шкоду через вплив великої війни
Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив скаргу місцевого мешканця, який вимагав від Росії моральної компенсації за те, що не висипається через постійні тривоги щодо ракетної небезпеки, має погані відносини з людьми та передчасно постарів.
Про це йдеться в ухвалі суду.
У серпні минулого року чоловік звернувся до суду з проханням стягнути з українського уряду 1 гривню моральної шкоди через недобросовісність">і , а з російського уряду вимагав стягнути понад мільйон гривень моральної шкоди.
Заявник переконував, що щоденно відчуває стрес через постійні повітряні тривоги та потребу довго бути в укритті. Усе це призвело, за його словами, до того, що він не спить вночі та здригається від виття сирени. Також він побоюється за своїх рідних, в нього погіршилися відносини з людьми, а “лідери громадської думки привели його до накопичення психологічного негативу, який явно прискорив природні процеси його старіння, що призвело до його передчасності”.
Чоловік вважає, що засоби масової інформації “торгують емоціями і є формою мародерства його дорогоцінного часу та порушенням його прав на свободу думки і слова”. Окрім цього він додав, що картини зруйнованих ракетними ударами будівель у рідному регіоні призвели до “додаткового дискомфорту та втрати віри в людяність загарбників”.
Спочатку Хмельницький міськрайонний суд відмовив чоловіку у задоволенні позову, але в апеляції його вимоги частково підтримали. Щодо компенсації від українського уряду, то суд вирішив, що матеріали справи не містять належних і допустимих доказів порушення.
Щодо РФ, то апеляційний суд постановив, що російська держава має виплатити чоловіку 200 тисяч моральної шкоди.
Це не перше подібне рішення в Україні. Ще у 2022-му двоє мешканців Одещини відсудили у Росії понад мільйон гривень моральної компенсації.
Нагадаємо, що близько десяти мільйонам українців через війну загрожує гострий стрес, тривога, депресія, вживання психоактивних речовин і посттравматичний стресовий розлад, прогнозують у ВООЗ.
Фотографія обкладинки: АР