Як змусити слідчих ефективніше розслідувати злочини проти журналістів, розповіла медіа-експертка

Дата: 03 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова має хоча б один раз на квартал проводити публічне засідання. Це стимулюватиме слідчих до розслідування злочинів проти журналістів.

У цьому переконана директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Створена при адміністрації президента платформа для діалогу потрібна. Та ми би хотіли, аби зустрічі проводились регулярно і хоча б раз на квартал зустріч була у публічному форматі. Дуже важливо посилати сигнал, що влада звертає увагу на безкарність стосовно злочинів проти журналістів”, – сказала медіа-експертка під час міжнародної конференції у Києві “Безпека журналістів як обов’язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок”.

“Коли ми запустили цю раду, то у перший квартал спостерігали ріст розслідувань. Ми були просто вражені. Але поступово розслідуваність почала спадати і на останній квартал прогресу не було. Публічний запуск ради стимулював слідчих на місцях”, – додає Оксана Романюк.

Нагадаємо, у лютому минулого року президент Петро Порошенко створив Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова. Рада працює як дорадчий орган, який розроблятиме рішення для подолання проблем ЗМІ.

У 2016 році на неокупованій території України ІМІ зафіксував 264 випадки порушень свободи слова (станом на 27 грудня), що приблизно на 15% менше, ніж минулого року (у 2015 році ІМІ зафіксував 310 порушень свободи слова в Україні, у 2014 році – 995 випадків).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: