Мати підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон надіслала листа правозахисникам про те, що немає доказів провини її сина
Мати підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон В’ячеслава Зінченка Олена надіслала листа до правозахисних організацій з інформацією про те, що досі немає доказів, що Ірину Фаріон убив саме її син.
Про це вона написала в листі до Центру прав людини ZMINA, додавши до листа фотографії, на яких риси обличчя та статура В’ячеслава Зінченка дещо відрізняються від рис та статури хлопця, якого зафіксували камери біля будинку Ірини Фаріон.
За словами Олени Зінченко, адвокат має відеодоказ того, що на момент, коли камери фіксували хлопця у дворі під будинком Фаріон, В’ячеслав перебував в іншому місті. Проте суд не взяв це до уваги.
У листі зазначено, що, за даними адвокатів, хлопець сидів на лавці за два-три тижні до нападу, а В’ячеслав, за словами його матері, приїхав до Львова 9 липня 2024 року. Також зазначено, що в один і той самий час хлопець перебував біля будинку Фаріон, натомість мама говорить, що В’ячеслав був в орендованій квартирі в іншому районі.
Олена також зазначила в листі, що їй та батьку хлопця, який зараз перебуває на фронті, не дозволяють побачитися з В’ячеславом. Вона також додала, що до хлопця в камеру підсаджують різних людей, які “погрожують йому і вмовляють зізнатись у вбивстві”.
В’ячеслав передав матері записку, де зазначив, що не планує скоювати самогубство і якщо з ним щось станеться, то це зробили інші особи. Також про це він повідомляв журналістам під час судового засідання в перерві.
Адвокат Ігор Сулима зазначив, що в Дніпрі знайшли пістолет “Форт-12”, нібито пов’язаний із Зінченком, а також червоні рукавички, які, за версією слідства, були на нападнику під час замаху. Сулима вважає, що “його ДНК зараз будуть “ліпити” де можна і де не можна”. Він вважає нелогічним, що вбивця викинув би дорогий пістолет і залишив дешеві рукавички.
Олена Зінченко також зазначає, що донька Ірини Фаріон Софія Семчишин на судових засіданнях показувала портрет Ірини В’ячеславу і погрожувала йому вбивством і ніхто її не зупиняв. Зінченко писав заяву до поліції щодо цього, але до ЄРДР не внесли відомостей про кримінальне правопорушення. Через це адвокат Ігор Сулима 16 серпня 2024 року подавав скаргу до Галицького районного суду Львова на бездіяльність керівника СВ ГУ Нацполіції у Львівській області. Представниця Нацполіції заявила, що загроз життю і здоров’ю Зінченка не виявили. Також після цього його перевели з Львівської установи виконання покарань №19 до ізолятора тимчасового тримання і забезпечили охорону.
19 вересня 2024 року адвокати Зінченка подавали до Галицького райсуду клопотання щодо відводу двох прокурорів через те, що начебто вони мають дружні стосунки з донькою Ірини Фаріон, але воно було відхилене.
Було задоволене клопотання прокурорів про продовження досудового розслідування до 26 січня 2025 року у звʼязку з тим, що частина експертиз буде проведена в жовтні та листопаді 2024 року. Адвокати вважають це затягуванням слідства.
Сторона захисту занепокоєна об’єктивністю розслідування і звертається до Уповноваженого ВРУ з прав людини для сприяння об’єктивності та забезпечення прав і свобод В’ячеслава Зінченка.
На брифінгу силовиків 26 липня 2024 року повідомляли, що жодна камера не зафіксувала момент пострілу, але є відео, на якому нападник вдягає рукавички перед замахом.
Нагадаємо, 19 липня 2024 року в Ірину Фаріон стріляли поблизу її будинку в одному з житлових районів Львова. Жінку оперативно доставили до лікарні, втім медики не змогли її врятувати.
18-річного підозрюваного затримали 25 липня. Йому оголосили про підозру за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України – “Умисне вбивство”. Санкція статті – до 15 років позбавлення волі.
Слідчі розглядають кілька версій убивства, серед яких і ті, що пов’язані з Росією.
Правоохоронці вважають, що жертвами злочину також могли стати інші політики чи держслужбовці.