Активісти закликали розслідувати у Гаазі вбивства євромайданівців
20 лютого громадські активісти на Майдані Незалежності вшанували пам’ять загиблих під час подій на Євромайдані та закликали Верховну Раду ратифікувати Римський статут.
Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.
Учасники акції “Ніколи знову” тримали в руках плакати “Римський статут – повістка Путлєру і Янику в Гаазький трибунал”, “Непокаране зло зростає від Небесної сотні до тисяч загиблих у війні” та інші.
Співкоординатор Громадського сектору Євромайдану Олег Слабошпицький не розуміє аргументи влади у питанні відмови ратифікації Римського статуту.
“На жаль, ми бачимо дуже багато фактів подвійної гри сьогоднішніх політиків, влади. По-перше, ми чули коментар від РНБО та деяких народних депутатів від провладної більшості, що ратифікація Римського статуту не на часі, що Україна має ратифікувати статут тільки спільно з Росією, бо це можуть використати проти нас. Але це нонсенс! Бо, по-перше, сама ратифікація Римського статуту прописана в Угоді про Асоціацію з ЄС, і ми вже зобов’язані його ратифікувати. По-друге, це певна запорука і убезпечення громадян. Незалежно від того, хто стане нашим президентом, хто виграє парламентські вибори, він не посміє переступити певну межу, яку переступили поплічники Януковича”, – переконаний Олег Слабошпицький.
Правозахисниця Ірина Думич переконана, що сьогоднішня влада боїться Міжнародного кримінального суду: “Це ганебно, що ми про це сьогодні говоримо, що наша влада не може сказати: “Ми не збираємось стріляти в людей на Майданах, і ми готові за це нести відповідальність, ми не боїмось Міжнародного кримінального суду. Ратифікація Римського статуту важлива для всіх громадян України, бо це стосується кожного з нас і майбутніх поколінь”.
Тим часом правозахисник Тарас Гаталяк зазначив, що близько 30 адвокатів досі збирають докази, свідчення постраждалих і свідків подій на Євромайдані. Вони з перших днів після трагічних подій 20 лютого займались правовою допомогою. Гаталяк координує роботу адвокатів родин Небесної сотні. Близько 30 адвокатів працює із родичами загиблих. Сьогодні він оголосив два важливих повідомлення.
“Фактично з часів Майдану через нас пройшло більше 600 поранених. Більше 50 людей залишились без зору, без рук, є тяжко поранені, які не можуть пересуватись самостійно. Адвокати родин Небесної сотні, родичі далі продовжують шукати свідків, поранених, лікарів, усіх, хто міг бачити місце загибелі наших активістів, наших учасників Небесної Сотні. Сьогодні (20 лютого 2015 року – ред) адвокати працюють в Українському домі цілий день. Всі, хто приїхав з усієї України, сьогодні мають можливість прийти в 7-й кабінет і дати свої свідчення. Всі, хто бачив ті чи інші події, де знаходились снайпери, вбивці, де і в якому місці загинув той чи інший герой України – дуже прошу прийти. Передавайте тим, хто міг бачити ці злочини”, – наголосив Тарас Гаталяк.
Крім того, він оголосив телефон гарячої лінії адвокатів родин Небесної сотні – +38 095 258 22 11.
Експерт обурився, що дуже багато поранених людей не були опитані, і висловив незадоволення роботою прокуратури м. Києва: “Вони не визнані потерпілими по сьогоднішній день. По них не проведені судово-медичні експертизи. У них немає відповідного статусу. Дуже погано спрацювала прокуратура Києва. Ті люди, які мали кульові поранення, з ними працювала Генеральна прокуратура. А з іншими пораненими – прокуратура Києва. Ця прокуратура не налагодила роботу”.
Сьогодні о 15:00 у Головному слідчому Управлінні, за адресою Борисоглібська 18, керівництво Генеральної прокуратури, зокрема, начальник 2-го слідчого відділу Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк та заступник Генерального прокурора Олексій Баганець, зустрічаються із пораненими. При зустрічі постраждалі можуть поставити всі запитання, які їх цікавлять.