Малюк відсторонив керівника департаменту кібербезпеки СБУ на час перевірки даних, оприлюднених “Слідством.Інфо” – ЗМІ

Дата: 09 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Голова Служби безпеки України Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов’язків на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами “Слідства.Інфо”.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

“На час проведення перевірки обставин, оприлюднених журналістами “Слідства.Інфо”, голова Служби Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки (ДКІБ) Вітюка від виконання посадових обов’язків”, – повідомили в пресслужбі СБУ. 

У пресслужбі уточнили, що за рішенням голови СБУ Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі ДКІБ, який виконує оборонні завдання і знищує ворога та його техніку безпосередньо на фронті спільно з ЦСО “А”.

“Наразі він відряджений до цього підрозділу і сьогодні виїхав у район виконання бойових завдань”, – повідомили в пресслужбі.

Крім того, в СБУ висловили “повагу ЗМІ та журналістам за ефективну спільну роботу на інформаційному фронті проти російської агресії”.

Нагадаємо, раніше журналісти агенції розслідувань “Слідство.Інфо” звернулися до правоохоронців через випадок, коли автору видання Євгенію Шульгату працівники ТЦК після вказівки, ймовірно, працівника СБУ, намагалися вручити повістку. Шульгат напередодні випустив розслідування щодо майна родини керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка, тож журналісти вбачають у такій поведінці тиск. 

Також головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський призначив командувачу Сухопутних військ Олександру Павлюку провести службову перевірку щодо вручення повістки журналісту “Слідства.Інфо” Євгенію Шульгату, який провів розслідування про керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка.

Крім того, спільнота журналістів провідних українських видань “Медіарух” вимагала відкрити кримінальне провадження щодо працівників Служби безпеки України, які переслідували журналіста “Слідства.Інфо” Євгенія Шульгата після того, як той викрив елітне майно в керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.

Офіс генпрокурора розпочав кримінальне провадження через інцидент щодо спроби вручити повістку журналісту-розслідувачу Євгенію Шульгату, який є співробітником розслідувального проєкту “Слідство.Інфо”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter