Майже половина українських біженців хочуть отримати нове громадянство – КМІС

Дата: 14 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Більшість опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум”.

Фото: Право на захист

Радше або повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання в Німеччині, Польщі та Чехії 66% українських біженців. Водночас із них повністю задоволені лише 28%, а ось решта 38% – радше задоволена. Натомість незадоволені умовами життя 26% респондентів.

Утім, 45% опитаних зізналися, що загалом хотіли б отримати громадянство іншої країни, хоча ще й не подавали документи. Тим часом 7% респондентів стверджують, що вже мають громадянство іншої країни, а 12% подали документи й уже чекають на рішення.

Не подавали документи на отримання нового громадянства та не планують цього робити 34% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії.

У звʼязку з цим соціологи поцікавилися ставленням до законопроєкту про множинне громадянство, авторства президента Володимира Зеленського. Так, у 23% опитаних складається переважно позитивне враження від ідеї, у 34% – переважно негативне, а у 37% – нейтральне.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький вважає, що значна частина українських біженців втрачає або вже втратила звʼязок з Україною.

“На жаль, це було абсолютно очікувано, і в будь-якому разі ми б утратили частину громадян. Проте відкритим лишається питання, яку ж частину громадян можна буде повернути і що варто для цього робити”, – сказав він.

Грушецький каже, що, з одного боку, держава, українське громадянське суспільство та прості громадяни мають відіграти свою роль у підтриманні контакту з громадянами за кордоном. З іншого боку, комунікація не може бути однобічною, тобто українці за кордоном також мають докладати зусиль.

Опитування проводилося впродовж 20–26 квітня методом онлайн-інтерв’ю з використанням комп’ютера. Загалом опитали 801 респондента від 18 років і старше.

Нагадаємо, що українці поступово інтегруються до іноземних ринків праці. Серед працевлаштованих українських громадян за кордоном більшість повідомляє, що заробляє більше, ніж до повномасштабного вторгнення. У листопаді 2022 року про це казали на 20% менше українців, ніж зараз.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter