Лутковська вимагає надати громадянство України росіянці, яка служить медиком в АТО

Дата: 21 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради з прав людини з прав людини Валерія Лутковська вимагає, аби Комісія при президентові України з питань громадянства якнайшвидше вирішила питання з наданням громадянства України росіянці Ользі Симоновій, яка служить медиком у військовій частині в зоні антитерористичної операції.

Про це йдеться у відкритому зверненні Уповноваженого до голови Комісії з питань громадянства, повідомляє прес-служба омбудсмана.

У зверненні омбудсман, зокрема, просить не зволікати із наданням громадянства Сімоновій, оскільки у Росії останній загрожує переслідування, включаючи незаконне притягнення до кримінальної відповідальності.

Омбудсман зазначає, що нерідко росіяни, які захищають незалежність України на сході, наражаються на небезпеку бути або примусово видвореними з території України за порушення міграційного законодавства, або бути виданими Російській Федерації як злочинці відповідно до вимог міжнародних конвенцій про видачу правопорушників. Адже Росія, порушивши кримінальні справи проти вказаних осіб, зокрема, і за найманство, оголошує їх в міжнародний розшук.

Крім того, за словами омбудсмена, цього року закінчується термін дії дозволу на тимчасове проживання Сімонової в Україні, і немає жодних гарантій, що Державна міграційна служба поновить цей дозвіл. Також слід зауважити, що Ольга Сімонова в’їхала до України у грудні 2014 року за внутрішнім паспортом громадянки Російської Федерації. Від 1 березня 2015 року громадяни РФ не можуть в’їжджати на територію України за цим документом.

Омбудсман повідомляє, що відкрила провадження щодо зволікання з розглядом заяви про отримання громадянства України Сімонової Ольги Сергіївни, яка з грудня 2014 року по сьогоднішній день надає медичну допомогу українським військовим в зоні АТО.

Як згадано у зверненні, спочатку Сімонова працювала у підрозділі “Північ” батальйону “Золоті ворота”, потім у Першому добровольчому мобільному шпиталі імені Миколи Пирогова та у складі медичної служби “Дніпро-1”, а наразі – в одній з військових частин Збройних Сил України.

“За весь час несення служби вона показала себе кваліфікованим медичним працівником, який здатен ефективно діяти у складних ситуаціях на передових позиціях оборони, і неодноразово рятувала життя українським бійцям”, – йдеться у зверненні.

Враховуючи заслуги Сімонової перед Україною, 25 серпня 2016 року в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звернулася до президента України Петра Порошенка з клопотанням про надання Ользі Сімоновій громадянства України за спрощеною процедурою.

Ще у вересні 2016 року Сімонова подала до територіального підрозділу Державної міграційної служби України клопотання про прийняття її до громадянства України.

Лише у січні 2017 року Державна міграційна служба України надіслала справу згаданої громадянки РФ на розгляд Комісії при президентові України з питань громадянства. До справи були додані позитивні висновки Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України та Національного центрального бюро Інтерполу.

Однак з того часу за формальними та незрозумілими підставами справа Сімонової  двічі поверталася до ДМС України на доопрацювання та для усунення недоліків, що є, по суті, зволіканням з розглядом клопотання бійця Збройних Сил України, підкреслює омбудсмен.

16 лютого 2017 року Супрун повторно звернулася до президента України Петра Порошенка щодо надання громадянства Сімоновій.

Омбудсмен приєднується до клопотання в.о. міністра охорони здоров’я та наголошує, що у разі подальшого зволікання з рішенням про українське громадянство Сімонової, вона може залишитися без жодного паспортного документу, який дає їй право законно перебувати на території України, що стане порушенням міграційного законодавства України і може мати наслідком її перехід у статус мігранта, який незаконно перебуває на території України. Це не лише позбавить її права отримати громадянство України, а може призвести, зокрема, і до її видворення за межі України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: