Київрада збільшила фінансування цільової програми, яка також допомагає переселенцям

Дата: 03 Січня 2025
A+ A- Підписатися

В ухваленому у грудні 2024 року бюджеті столиці Київрада  збільшила фінансування міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 760 млн грн.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в Києві Марина Хонда, передає видання “ТиКиїв”.

За її словами, лише станом на 1 жовтня 2024 року звернулися понад 90 тисяч громадян, які потребували матеріальної допомоги — малозабезпечені кияни та ВПО, а також люди, які опинились у складних життєвих обставинах. 

“На жаль, ця кількість зростає: станом на вересень таких звернень було 83 тисячі. Тож завдяки збільшенню фінансування програми ми зможемо охопити більше людей, які потребують підтримки. Зокрема, це стосується послуг супроводу під час інклюзивного навчання, денного догляду для дітей з інвалідністю та паліативного догляду”, – зазначила Марина Хонда.

Повідомляється, що загалом фінансування програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2025–2027 роки збільшили на 2,4 млрд грн.

Як відомо, з 1 січня до 30 квітня 2025 року за російським законодавством особа, яка не отримала російського паспорта або документа іноземця на тимчасово окупованій території (ТОТ), має її покинути. Український громадянин без російського паспорта може потрапити до реєстру іноземців.

Задля зміни демографічного складу населення ТОТ та депортації нелояльних до РФ жителів, Росія унеможливила працевлаштування, відкриття та користування банківським рахунком, доступ до освіти, соціальних пільг, послуг, виплат, медичної допомоги.

Читайте також: Репресивна паспортизація: куди звертатися через нав’язані російські паспорти

Адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова в ефірі “Українського Радіо” пояснила, що окупанти затримують громадян України, які, наприклад, на їхню думку, порушили порядок перетину державного кордону з РФ і поміщають їх в спеціальний центр утримання іноземних громадян в неналежних умовах, фактично несвободи. Водночас отримання російського паспорта робить українців видимими для російської правової системи. Тому правозахисниця радить, що “якщо є змога не отримувати російський паспорт – краще його не отримувати”.

Напередодні в Україні широко обговорювалося питання повернення громадян України на тимчасово окуповані території. Точну кількість таких громадян встановити неможливо. Головна координаторка громадської організації “Донбас SOS” Віолета Артемчук відкинула озвучені раніше цифри деяких політиків як такі, що не відповідають дійсності.

В ефірі “Суспільного” директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова назвала одну з причин, чому громадяни можуть ухвалювати таке рішення, – це тріада проблем, з якими стикаються переселенці: питання житла, фінансового забезпечення та працевлаштування.

 

Правозахисниця також констатувала відсутність правової рамки перехідного правосуддя в Україні.

Напередодні громадські організації в тіньовому звіті для Єврокомісії вказали на проблеми в політиці щодо внутрішнього переміщення і просять владу їх усунути. Вони наголошують, що попри певні законодавчі зміни, політика держави щодо ВПО нестабільна – уряд періодично змінює рішення про скорочення або продовження фінансової допомоги, що створює напруженість у суспільстві.

Читайте також: У 2025 році українці зможуть подавати заяви на отримання репарацій за будь-які злочини Росії – Федоров

Раніше правозахисники оприлюднили 11 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік. 

Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту, закликала Кабінет Міністрів забезпечити виплату пенсій ВПО на загальних підставах і продовження соціальної підтримки найвразливіших груп.

У Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт №12301, який вносить зміни до Закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (ВПО)” та інших законів України. Парламент планує вдосконалити підтримку 4,6 млн наразі зареєстрованих ВПО та врахувати виклики, що постали після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter