Київрада не скасовуватиме зупинення транспорту під час тривог: не має повноважень
У Києві не скасовуватимуть вимогу зупинятися під час повітряних тривог для громадського транспорту. Петиція з таким закликом зібрала понад 6 тисяч підписів киян на сайті Київської міської ради.
Про це повідомили на сторінці петиції.
Напередодні підписантів петиції підтримали в транспортній комісії Київради.
Автори звернення наполягали, що рішення про зупинення є необґрунтованим та шкідливим для жителів міста і його економіки, а ухвалювали його, на їхню думку, “люди, які ніколи не користувалися громадським транспортом і їздять тільки на автомобілях”.
“Немає жодного дослідження та аналізу, яке б свідчило про те, що ракети летять в транспорт чи зупинки. Ракети летять по всій Україні незалежно від ситуації з транспортом. Рішення ніяк не підвищує безпеку містян, які мають шукати укриття на перших зупинках, де їм довелося вийти під час повітряних тривог. При цьому маршрутки продовжують курсувати й возити пасажирів. Така сама ситуація і з таксі та приватними автомобілями”, – йдеться в тексті петиції.
Прихильники скасування рішення про зупинення під час тривог також кажуть, що кияни стали витрачати більше на проїзд, адже “громадський транспорт втрачає хоч якісь мінімальні переваги для людей”.
“Тому вони будуть вимушені пересідати на автомобілі, що призводить до більших транспортних витрат у 5–10 разів та спричинить знищення транспортної системи міста”, – прогнозують вони.
У Київраді, відповідаючи на звернення, наголосили, що ухвалювала його Рада оборони Києва, яка не є органом державної влади чи органом місцевого самоврядування.
“Натомість вона є колегіальним органом в особливий період, діяльність якого регулюється спеціальними законами України. На вказаний орган не поширюється дія статті 23¹ Закону України “Про звернення громадян”, а Київська міська рада не має адміністративного впливу на цей орган”, – пояснюють там.
Міський голова Віталій Кличко також нагадав, що пасажири не мають сплачувати за проїзд повторно після відбою повітряної тривоги. З 1 серпня в Києві запрацювали нові правила зупинення під час тривоги, які стосуються і приватних перевізників.
Пасажири під час тривоги мають залишити салон та пройти до найближчого укриття.
Нагадаємо, що в серпні почастішали обстріли росіянами зупинок громадського транспорту в час пік.
До прикладу, на початку серпня в Салтівському районі Харкова окупанти влучили в зупинку й убили чоловіка. Подібні атаки відбуваються і в інших регіонах, як-от на Донеччині, де внаслідок обстрілу зупинки в Торецьку 4 серпня загинули восьмеро людей.
Минулої доби в Бахмуті росіяни поцілили біля зупинки громадського транспорту, на якій були люди.