Кузін переконує, що камери для слідкування за порушниками карантину не збиратимуть персональних даних

Дата: 12 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Камери, що мають слідкувати за порушенням карантинних обмежень, не збиратимуть персональних даних. 

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі ТСН.

Ігор Кузін. Фото: Центр громадського здоров’я

Міністерство охорони здоров’я вперше повідомило про плани встановити у торговельних центрах камери спостереження, що слідкуватимуть за дотриманням карантинних норм, у вересні. З медіа про це тоді довідалась Омбудсман, яка радила посадовцям дотримуватись чинного законодавства, встановлюючи таке обладнання, та ретельніше оцінювати потенційні ризики.

За словами Кузіна, проєкт з оснащення камерами місць у Києві та Харкові або Дніпрі ініціювала ВООЗ, а запустити його збираються не раніше 1 листопада. 

“Перші результати вже зможемо отримати за два тижні”, – сказав він.

Водночас головний санлікар підкреслив, що будь-яка ідентифікація, збереження персональних чи конфіденційних даних або навіть самої плівки, де буде запис, не проводитимуть:

“В автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер”.

Щодо порушників, яких зафіксують камери, то, за словами Кузіна, проєкт лише запускають у пілотній версії: 

“Але водночас для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема за відсутність масок у закритому приміщенні”, – додав він.

За даними Нацполіції на 2019 рік, в Україні працюють щонайменше 19 тисяч камер відеоспостереження. У Києві ще в липні 2018-го затвердили положення про комплексну систему відеоспостереження та встановили майже 4 тисячі камер: 3423 камери в школах, дитячих садках, поліклініках, лікарнях; 33 на об’єктах культури; 306 у центрі міста й на автомобільних мостах через Дніпро.

У квітні минулого року журналісти дізнались, що столична влада закупила камери, які розпізнають людей з температурою і мають передавати дані поліції.

Нагадаємо, що влітку до парламенту внесли законопроєкт, яким пропонують запровадити багатомільйонні штрафи за порушення у сфері захисту персональних даних, а також надати громадянам так зване право на забуття. 

ZMINA докладно розповідала про те, як мінімізувати ризики, живучи у світі цифрових технологій, та захистити свої персональні дані. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter