“Культура без бар’єрів”: у 2024 році Мінкульт запустить новий проєкт безбарʼєрності культурних послуг

Дата: 14 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

У 2024 році Міністерство культури та інформаційної політики України запустить новий проєкт “Культура без бар’єрів”. Він передбачає безбарʼєрність у наданні культурних послуг та просторів для всіх українців з особливою увагою до ветеранів, людей з порушенням слуху, зору, моторики, психічних та інтелектуальних порушень.

Про це повідомило відомство за результатами засідання Ради з безбарʼєрності.

Фото: Depositphotos

“Безбар’єрність сьогодні – це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо наголошуємо на потребах наших захисників. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію. Також посилюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування. Адже саме від них залежить кінцевий результат”, – наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Так, наступного року Мінкульт також працюватиме над:

  • належною комунікацією теми безбарʼєрності органами влади та медіа;
  • проведенням регулярних комунікаційних заходів щодо політики безбарʼєрності спільно з іншими міністерствами;
  • створенням Експертної ради зі стратегічного планування комунікацій щодо безбарʼєрності;
  • розробленням рекомендацій для практик безбарʼєрності;
  • моніторингом доступності інформації, яку надають органи державної влади;
  • проведенням тренінгів із використання простого мовлення й легкого письма.

У 2023 році відомство вже систематизувало флагманські проєкти та сформувало професійну команду для їхньої реалізації. Зокрема, у структурі створили відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я, запрацювала система діяльності відповідальних осіб із цих питань у закладах культури.

“Міністерство проаналізувало кращі європейські практики поширення медіаінформації засобами аудіодескрипції, субтитрування, перекладу жестовою мовою. Кабінет Міністрів України схвалив рекомендації щодо викладення інформації органами влади простою мовою. Крім того, понад 7000 фахівців з комунікацій органів влади, закладів культури та закладів освіти в галузі культури пройшли навчання щодо політики безбар’єрності та недискримінації”, – додали у відомстві.

Нагадаємо, що наступного року держава допоможе роботодавцям облаштувати щонайменше 10 тисяч робочих місць для людей з інвалідністю. На цю програму спрямують 660 мільйонів гривень. На облаштування одного робочого місця для людей з інвалідністю І групи виділяють до 100 500 грн, інвалідністю II групи  до 67 тисяч грн.

Компенсацію виплачують за придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця – меблі та фурнітура, компʼютери та оргтехніка, програмне забезпечення, поручні та бруси, машини для виробництва та оброблення, засоби захисту здоровʼя та безпеки на робочих місцях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter