Політв’язень Наріман Джелял просить парламент якнайшвидше ухвалити законопроєкт про бранців Кремля

Дата: 24 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та активіст Наріман Джелял закликав депутатів українського парламенту якнайшвидше ухвалити законопроєкт про політв’язнів.

Із таким закликом він звернувся у листі, який 23 грудня на своїй фейсбук-сторінці оприлюднив адвокат Микола Полозов.

Політик подякував усім, причетним до розробки законопроєкту, та особисто президентові України Володимиру Зеленському.

“Восьмий рік окупації Криму Росією. Владислав Єсипенко, якого я нещодавно нарешті зустрів у в’язниці; Раїф Февзієв, якого абсолютно безпідставно звинувачують у тероризмі; Асан Ахтемов, який пройшов крізь тортури… Кожен політв’язень продовжує боротьбу за власну та нашу спільну свободу. Звичайно, ми раді дізнатися, що Верховна Рада розпочала роботу над законопроєктом щодо політв’язнів. Закликаю народних депутатів якнайшвидше доопрацювати цей документ та ухвалити в остаточній редакції”, – написав Джелял.

Нагадаємо, 16 грудня парламент у першому читанні підтримав законопроєкт №6104 про соціальний та правовий захист осіб, які позбавлені волі внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей. Документ має на меті захистити військовослужбовців, цивільних заручників, політичних ув’язнених, які потрапили в полон.

Зокрема, він передбачає створення Комісії щодо встановлення факту позбавлення волі внаслідок агресії проти України та окреслює її повноваження.

За словами народного депутата Рустема Умєрова, законопроєкт №6104 пропонує спростити механізм отримання статусу особи, позбавленої волі внаслідок збройної агресії проти України, та запровадити додаткові соціальні й правові гарантії політв’язням та членам їхніх сімей.

За даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 127 людей. ZMINA та газета “День” у серії “День народження за ґратами” щомісяця розповідають історії політв’язнів та закликають небайдужих громадян писати їм листи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter