Кримський бранець Кремля Рустем Емірусеїнов потрапив до лікарні через цукровий діабет

Дата: 08 Травня 2023
A+ A- Підписатися

До лікарні в російському місті Саратов потрапив кримський політв’язень Рустем Емірусеїнов, якого Росія незаконно засудила до 17 років позбавлення волі. У кримськотатарського активіста у в’язниці з’явилися проблеми зі здоров’ям та яскраві симптоми цукрового діабету. Аналізи підтвердили високий рівень цукру на крові.

Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність” з посиланням на дружину бранця Кремля Аліє Емірусеїнову.

Рустем Емірусеїнов

Упродовж кількох місяців Рустем Емірусеїнов скаржився тюремним медикам на проблеми зі здоров’ям. Його турбував свербіж у ногах. Крім цього, він стрімко почав втрачати вагу – за два місяці він схуд на 16 кг. У нього погіршився зір, через що він не може читати та писати.

Увесь цей час росіяни не брали в нього аналізи, а лише давали симптоматичне лікування, повідомила Аліє Емірусеїнова.

Дружина звернулася до адміністрації в’язниці міста Балашов Саратовської області, де перебував її чоловік, з вимогою провести йому кваліфіковане медичне обстеження та надати йому допомогу. Тільки після скарг родичів у нього взяли аналізи та визначили високий рівень цукру в крові.

Адміністрація колонії ухвалила рішення перевести чоловіка до державної лікарні в Саратові, де його одразу помістили до штрафного ізолятора.

Дружина наголосила, що на момент арешту 2019 року її чоловік майже не мав серйозних скарг на своє здоров’я. Через чотири роки ув’язнення його стан здоров’я кардинально погіршився.

“Страшно подумати, що станеться ще за кілька років”, – прокоментувала вона. 

Нагадаємо, 14 лютого 2003 року на закритому судовому засіданні Верховний суд РФ визнав терористичною ісламську політичну партію “Хізб ут-Тахрір”. Ця релігійна організація легально діє в Україні, зокрема в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим. Росія всупереч міжнародному гуманітарному праву використовує в Криму своє кримінальне законодавство.
 
Як відомо, активісти цієї релігійної організації випускали газету й могли відкрито говорити в ЗМІ та проводити масові публічні заходи. На переконання правозахисників, членів організації переслідують не за підготовку державного перевороту та тероризм, а за публічні акції проти політичних репресій у Криму, систематичну критику російської влади та за масову нелояльність серед кримських татар у відповідь на події 2014 року.
 
Правозахисники вважають, що рішення Верховний суд РФ ухвалив необґрунтовано, з порушенням гласності та рівності сторін, оскільки в закритому процесі брала участь лише сторона обвинувачення, а саме ФСБ. Представники організації не мали змоги донести свою позицію до справи. Водночас на території більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.  
 
У лютому 2014 року Росія розгорнула протиправну військову операцію із захоплення українського Кримського півострова.

14 лютого 2019 року росіяни затримали після обшуків будинків кримських татар. 3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд засудив фігурантів так званої справи красногвардійської групи “Хізб ут-Тахрір”: Рустема Емірусеїнова – до 17 років позбавлення волі, Ескендера Абдулганієва – до 12 років і Арсена Абхаїрова – до 13.

1 листопада 2021 року Апеляційний військовий суд у Власисі підтримав вирок Південного окружного військового суду. Кримських мусульман Арсена Абхаїрова, Рустема Емірусеїнова та Ескендера Абдулганієва відправили до російських колоній на термін від 12 до 17 років.

За останніми даними українського Омбудсмана Дмитра Лубінця, Росія незаконно утримує 180 кримських політв’язнів, серед яких 116 кримських татар.
 
 
За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter