Кримського політв’язня Сейтосманова етапували в російську колонію

Дата: 19 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Засудженого Південним окружним військовим судом РФ до 17 років арешту політв’язня Енвера Сейтосманова етапували на російську колонію.

Енвер Сейтосманов

Про це активістам “Кримської солідарності” повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

“Куди Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) доставить його з рештою, ми не знаємо. Про це, як правило, стає відомо тільки після того, як ФСВП письмово повідомить родичів, або в колонії адміністрація дозволить засудженому офіційно зателефонувати. Будемо тримати ситуацію на контролі”, – прокоментував захисник.

Як відомо, 34-річного Енвера Сейтосманова затримали 10 травня 2018 року в Балаклавському районі Севастополя після обшуку в його будинку. Силовики звинувачують чоловіка в порушенні ч. 2 ст. 205.5 Кримінального кодексу РФ (“Участь у діяльності терористичної організації”).

Згідно з матеріалами справи, засуджений не мав зброї, вибухівки, боєприпасів, не планував вчиняти терористичний акт і не закликав інших до скоєння терористичних дій.

У “Кримській солідарності” звертають увагу на відсутність будь-яких інших доказів, що свідчать про спробу повалення конституційного ладу Російської Федерації і захоплення влади.

16 квітня 2020 року Військовий апеляційний суді міста Власіха Московської області розглянув апеляційну скарги адвокатів Еміля Курбедінова та Сергія Легостова на вирок суду першої інстанції Енверу Сейтосманову. Друга інстанція залишила вирок Сейтосманову в силі.

На думку адвокатів, які працюють з такою категорією справ, слідство так і не надало жодного доказу провини та причетності підсудних до терористичних актів або насильства.

На думку правозахисного центру “Меморіал”, який понад 15 років спостерігає за різними формами тиску на мусульман у Росії, а після 2014 року і в Криму, державна пропаганда використовує і посилює побутову ісламофобію, зрощуючи іслам і тероризм у свідомості звичайних громадян.

Нагадаємо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, які забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.

Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріалів на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: